Однією з причин дехристиянізації Європи в Єлладській Церкві назвали визнання ПЦУ

Відділ єресей та релігій Пірейської митрополії Елладської Православної Церкви серед причин кризи християнства в Європі назвав легалізацію розколу в українському Православ’ї. Відповідна заява опублікована 7 лютого 2022 року, повідомляє vimaorthodoxias.gr.

Автори дослідження у переліку факторів дехристиянізації прямо вказують на визнання більшістю грецьких архієреїв «української автокефалії», тобто «прийняття того, що розкольницьке формування Єпіфанія, скинене, окаяне і злочинне, з нечисленною паствою, є офіційною Автокефальною Церквою України».

«Це ще одна глибока рана в тілі нашої Помісної Церкви, про яку ми згадували в наших попередніх оголошеннях, – зазначають у Пірейській митрополії. − Ми запитуємо себе: як після таких наших серйозних падінь може прийти благословення Боже, від якого залежить всякий духовний плід? І як уникнути дехристиянізації Церкви після таких падінь?»

Серед кризових явищ західного християнства, що впливають на православних Греції, автори дослідження назвали колонізацію Європи іновірцями-мігрантами, зниження кількості віруючих, виставлення на продаж християнських храмів, сексуальні скандали в католицькій ієрархії, терпимість до статевих відхилень, жіноче священство та інше. Серед особливо значущих – легковажне ставлення грецьких ієрархів до небезпек екуменізму та помилок Критського Собору 2016 року.

Врятуватися від «катастрофічного зла» клірикам та мирянам автори дослідження пропонують через покаяння та необхідні дії. А саме – у найкоротші терміни скликати Помісний Собор, який би відхилив помилки екуменізму та окремі «зловмисні» рішення Критського Собору, а також засудив легалізацію Елладською Церкввою розколу в українському Православ’ї.

«Нехай наша Помісна Церква соборно засудить недійсну українську автокефалію, щоб не стати посібницею розколу», – сказано у заяві Пірейської митрополії ЕПЦ.

Джерело

Добавить комментарий