Християнське населення Сирії скоротилося майже до нуля

Сьогодні християни становлять менше ніж 1% жителів Ідліба.

Останній християнин Ідліба, 90-річний Мішель Бутрос аль-Джісрі, нещодавно згадував про розбрат та війну, з якими він зіткнувся за останні роки, що витіснили інших християн, які раніше жили поряд з ним. Більшість жителів міста покинули його у 2015 році, коли опозиція взяла владу у свої руки.

Не маючи ні дітей, ні сім’ї, ні церковної громади Бутрос живе та молиться на самоті. Він поділився з Al-Monitor: “Моя сім’я з міста Ідліб. Ми з сім’єю жили тут, у цьому будинку, який став частиною мене, і я не залишу його, що б не трапилося. Мої брати переїхали жити в Алеппо, а мій батько, його дружина, і я вирішили залишитися”. Його батьки вже померли, але Бутрос залишається вірним своєму будинку.

Колись Ідліб був домом для помірної християнської громади, яка жила пліч-о-пліч з мусульманською більшістю. У 1886 році була побудована грецька православна церква, а через кілька років з’явилася Національна євангелічна церква.

Колись у провінції Ідліб проживали 10000 християн, але їхнє число почало скорочуватися у 2012 році, а потім різко зменшилося у 2015 році, коли владу захопила опозиція. Сьогодні християни становлять менше ніж 1% жителів Ідліба.

Джерело

Добавить комментарий