Запорука гарного життя та довголіття

Одного разу впустив книгу святителя Іоанна Златоуста. Коли підняв, вона була розкрита так, що кинулися у вічі слова (цитую по пам’яті): «Бтьку, яку на тебе турботу поклав Господь, від тебе залежить, скільки проживе твоє чадо і як воно проживе». Виховаєш свою дитину згідно заповіді «шануй батьків – і благо тобі буде, і довголітнім будеш на землі». І гарне житло, і гідна робота, і мир у сім’ї – все походить від цього. Юнак, який шанує батька та матір, боїться засмутити їх, намагається краще вчитися, не напиватися, знайти дружину, яка дбатиме про його батьків, —  вибере гідну дівчину.

Той же, хто називає людей, які народили його на світ, «предками», кому не важливі їхні страждання, —  приречений.

Нещодавно підійшов до мене чоловік, почав просити грошей на те, щоб отримати паспорт. Сказав, що нещодавно вийшов із місць ув’язнення і, якщо я йому не допоможу, він гроші вкраде чи забере у когось. З неповних сорока років він провів у в’язницях та таборах 19.

Запитую: «А де батьки твої, ти знаєш?» Чоловік відповів, що ніби-то в Єсентуках, принаймні раніше там жили. «А коли ти востаннє з ними спілкувався?» – «Років дев’ятнадцять тому». І таких на зоні якщо не більшість, то лише завдяки інтересу до батьківської пенсії. Сотні тисяч, якщо не мільйони, дорослих дітей пропивають ці гроші.

У фільмі «Калина червона» головний момент – це коли герой Шукшина, колишній злочинець, плаче через те, що йому соромно перед матір’ю, боляче, що через нього вона на самоті доживає старість. Без цих сліз душі не відродитися. «Шануй батька твого та матір твою, щоб тобі було добре, і щоб продовжилися дні твої на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі».

Ігумен Ігнатій (Бакаєв)

Добавить комментарий