Про храмову молитву за нехрещених та інославних

Загальна молитва у храмі за невіруючих, які не були хрещені, або інославних — не звершується, але водночас не забороняються особисті молитви за таких померлих.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це настоятель Свято-Воскресенського храму пам’яті загиблих та ветеранів Афганістану протоієрей Сергій Ющик розповів на YouTube-каналі «Православна Церква».

«Існує не дуже правильна думка, що православна молитва приділяється лише православним. Швидше треба сказати, що участь у Таїнствах Православної Церкви можуть брати лише православні. Причащатися, сповідатися, вінчатися, збиратися у православному храмі можуть лише хрещені у Православній Церкві», — пояснив отець Сергій.

Священник зазначив, що Православна Церква має молитви, в яких можуть брати участь нехрещені люди.

«Оскільки ступінь воцерковлення, тим більше в постатеїстичний період, це дуже складна тема і не можна провести чіткої грані, хто більш-менш воцерковлений», — додав він.

Протоієрей Сергій нагадав слова Блаженного Августина, що «добре з людиною говорити про Бога, але ще краще, з Богом говорити про людину».

«Тому наші молитви у храмі можуть охоплювати навіть тих, хто не прийшов до храму, особливо живих, які можуть виправити своє життя. Якщо ж говоримо про церковну молитву за невіруючих, які не були хрещені або інославних, які не належать до Православної Церкви, то спільна молитва за таких людей у ​​храмі не звершується, але водночас не забороняються особисті молитви за цю людину», — наголосив настоятель Свято-Воскресенського храму.

У Центрі інформації УПЦ також зазначили, що у Православній Церкві не можна замовити панахиду про померлого нехрещеного родича. Але існує давня традиція: на згадку про померлу людину — незалежно від її віросповідання — роздавати милостиню. Це приносить користь душі померлого.

Джерело

Добавить комментарий