У чому полягає головування чоловіка?

—Він приймає остаточне рішення у складних ситуаціях та відповідає за їх наслідки. Це не означає, що дружина у рішенні не бере участі: чоловік може погодитись з її думкою, якщо знайде його розумним. Але його слово має бути головним. У цій ієрархії є священний сенс.

Повнота відповідальності за шлюб лежить на чоловікові. Це те, що сучасні чоловіки та жінки часто заперечують, але це фундаментальний духовний закон, який не можна недооцінювати.

Коли статус чоловіка як глави сім’ї визнається усіма її членами, а також правильно розуміється ним самим, у ньому прокидається творчий початок, він починає дбати і про матеріальне, і духовне благо своїх близьких. Тобто не жінка, вибиваючись із сил, уранці збирає дітей і тягне їх до храму, а чоловік веде свою сім’ю до церкви як її духовний лідер

Чому ж у сім’ях не вдається збудувати такі стосунки? 

— В основі всіх проблем шлюбу лежить просте та зрозуміле явище — гріх. Ми замість кохання виявляємо свої пристрасті. І потім самі від цього страждаємо, і наші «другі половини» страждають також. Чим більше людина прагне доброчесного життя, тим легше з нею у шлюбі жити.

Я розумію, чому у віруючих людей багато питань про невміння любити. Їх задають церковні жінки, які живуть із нецерковним подружжям, — таких у наших парафіях серед заміжніх 95 відсотків. Жінка намагається жити за християнською моделлю, але відгуку з боку чоловіка не знаходить. І це дуже велика проблема. Тому хочеться сказати дівчатам і юнакам: дивіться гарненько, кого берете за дружину і за кого виходите заміж. Різниця в сприйнятті світу, різниця в цінностях і цілях життя — це те, що потім робить спільне життя важким, а часом нестерпним. Шукайте для спільного життя однодумця.

Протоієрей Володимир Пархоменко

За матеріалами джерела

.

Добавить комментарий