ООН: в Україні найбільша смертність, що пов’язана з наркотиками

Організація Об’єднаних Націй назвала Україну у числі європейських країн із найвищими рівнями смертності, що пов’язана з наркотиками.

У щорічному звіті підрозділу ООН із питань боротьби з наркотиками та злочинністю сказано, що на п’ять європейських країн (Україну, Росію, Велику Британію, Іспанію та Німеччину) припадають 80% усіх смертей у Європі, що пов’язані з наркотиками.

Якщо порівнювати загальні рівні смертності у європейських країнах, то в Україні, Ісландії, Ірландії та Люксембургу ці показники є одними з найвищих у Європі, де на мільйон жителів віком від 15 до 64 років припадає понад 100 смертей від наркотиків.

Як твердять у звіті, на території України та Росії збільшилося виробництво опіуму та макової соломки.

Автори звіту кажуть, що загалом у Європі наркотики переважно вживають, а не виготовляють, за винятком «екстезі», який виготовляють у більшості випадків у Бельгії та Голландії та переправляють в інші регіони.

Оприлюднюючи звіт у Лондоні, представник підрозділу ООН із питань боротьби з наркотиками та злочинністю Сандіп Чаула сказав, що загальна картина є змішаною: у багатьох регіонах є позитивні зміни, але в інших — спостерігається погіршення ситуації:

«В той час, як глобальні ринки кокаїну, героїну та коноплі зменшилися і залишаються стабільними, зросло виробництво нових синтетичних наркотиків та зловживання ліками за рецептами. Втім виробництво кокаїну та героїну і надалі залишається суттєвим».

Джерело

Добавить комментарий