Чому не можна тримати образу в серці

У серце, що наповнене образою та злістю, ніколи не увійде Бог.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ із посиланням на YouTube-канал «Православна Церква», про це розповів викладач Київської духовної академії та семінарії ієромонах Афанасій (Стрільцов).

«Щоб стати справжнім християнином, слугою Божим та Його чадом, Бог заповідав уміти любити та прощати. Кожного, хто робитиме щось погане проти нас – посилатиме нам скорботи, випробування – усіма силами нашої душі та волі, ми маємо пробачити. Вибачити, бо Христос пробачив своїх кривдників. Саме це прощення та любов до ближнього – не лише до тих, хто нас любить, але й до тих, хто нас лихословить – робить нас по-справжньому Христовими учнями», — зазначив священник.

Отець Афанасій підкреслив, що особистість християнина створюють два справжні критерії: любов і прощення. Навпаки, образа і злість — спотворює і вбиває душу.

«Злість, ненависть, які можуть бути у людини після того, коли хтось щось погане зробить їй, спотворюють людину. Вона вже не здатна істинно молитися, слідувати Божим спасительним шляхом, тому що її серце нечисте, заповнене злістю. У зле та лукаве серце ніколи не увійде Бог, і з нього ніколи не вийде щира чиста молитва. Злість вбиває людину зсередини. Злість, яка прихована в серці, породжує в людині інший важкий гріх: помсту — бажання помститися, зробити боляче іншій людині», — пояснив ієромонах Афанасій.

Він нагадав, що християни покликані нести у світ не образи та злість, а прощення та любов.

«Християни покликані нести світові любов, прощення. Щоб свідчити про це не лише своїми словами, а й вчинками, справами. Саме цими справами любові та прощення ми по-справжньому свідчитимемо про Господа Іісуса Христа», — підсумував священник.

Джерело

Добавить комментарий