Православні ієрархи в Аргентині проти наруги над іконою

В Аргентині ієрархи трьох Церков виступили проти наруги над іконою під приводом «актуального мистецтва».
У Міністерство культів Аргентини також направлено ноту про неприпустимість подібних акцій щодо сакральних предметів мистецтва та культу.
БУЕНОС-АЙРЕС. Православні ієрархи, які несуть служіння в Аргентині  — митрополит Буенос-Айресський і всієї Аргентини Яків (Антиохійський Патріархат), єпископ Аргентинський та Південноамериканський Леонід (РПЦ), єпископ Буенос-Айресський і Південно-Центральноамериканський Кирил (Сербський Патріархат) – зустрілися з директорм Музею іспанського мистецтва ім. Е. Ларрета Дельфіной Ельгерой.

Причиною візиту православних архіпастирів до музею став протест проти блюзнірських маніпуляцій з іконою Господа Іісуса Христа, що експонується у музеї на виставці «Шпага та Хрест» сучасної аргентинської художниці Амайї Буке.

Справжня руська ікона XIX століття (про що повідомляється в прикріпленій табличці) «Спас Нерукотворний» була блюзнірськи «реставрована» автором експозиції. Вибравши як основу для своєї «творчості» православну ікону, пані Буке закрила Пречисте Обличчя Спасителя клаптиком вовни, а замість ликів святих, які зображені на полях ікони, встановила напівдорогоцінне каміння. Назва нового «витвору мистецтва» також обрана цілком блюзнірськи – «Тварина Христос і кам’яноликі святі».

Ієрархи склали спільний документ, в якому зертаються до адміністрації музею, заявляючи про неможливість публічної демонстрації подібних експонатів, оскільки це є відвертою образою релігійних почуттів віруючих людей та порушенням морально-етичних норм, прийнятих у світі.

Як повідомляє єпархіальний сайт, до Міністерства культів Аргентини також надсилається нота про неприпустимість подібних акцій щодо сакральних предметів мистецтва та культу, до якої б релігії вони не належали.

Джерело

Добавить комментарий