В Українській Православній Церкві допомагають цивільним та військовим, лікарням, біженцям – репортаж

В Українській Православній Церкві допомагають цивільним та військовим, лікарням, біженцям і всім нужденним, — повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Нагадаємо, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія силами єпархій та монастирів УПЦ організовується всебічна допомога біженцям та всім, хто постраждав внаслідок бойових дій, що тривають на території України.

Монастирі Мукачівської єпархії надають посильну гуманітарну допомогу, біженцям, вимушеним переселенцям та всім, хто постраждав внаслідок війни в Україні, всім людям, які прибувають на територію єпархії.

Повідомляється, що Свалявський монастир прийняв на проживання 25 осіб; у Миколаївському Мукачівському монастирі проживає 4 сім’ї по 3 людини;  чоловічий монастир на честь Похвали Пресвятої Богородиці (с. Доманинці), щодня годує 10 людей; в Покровському чоловічому монастирі с. Ракошино прийнято на проживання з Києва і Харкова 7 людей (станом на 25 лютого монастир додатково очікував ще біженців); жіночий монастир в Домбоках прийняв 10 біженців. В Ужгородському Воскресенському чоловічому монастирі намісник обителі архімандрит Марк (Куштан) разом з головою Ужгородської РДА Радіоном Кіштулинцем на місті обговорили можливість додаткового поселення біженців.

Крім того, спільно з місцевою владою монастирі роблять все можливе, щоб допомогти переселенцям.

Також при храмах єпархії спільними зусиллями духовенства, вірян та волонтерів організовано пункти прийому біженців.

Так в Ужгороді при Свято-Троїцькому храмі (Боздош) облаштовано прихисток для біженців, де зможуть поселитися близько 15-20 людей.

У місті працюють пункти збору речей для українців, які їдуть до Ужгорода – у школах №2, 6, 7, 8, НВК «Гармонія»; у «Совиному гнізді» цілодобово працює центр прийому гуманітарної допомоги / пункт розподілу населення. Тут також щоденно з 08:00 до 20:00 прийматимуть теплі речі, каремати, спальники, воду, медикаменти. Телефон координатора при Свято-Троїцькому храмі: Оксана – 0997272352.

Зазначається, що однією з проблемних ділянок роботи є черги на кордонах України та блокпості “Нижні Ворота” на в’їзді в Закарпатську область, де утворилася 10-кілометрова черга.

26 лютого парафіями Воловеччини (с. Таламаш, с. Верхні Ворота) був організований благодійний рейс на місце з речами найпершої потреби та продуктовими наборами: бутерброди, кава, чай, вода і т.п.

Молодіжний відділ єпархії збирає речі першої потреби, щоб підтримати військових та людей, котрі зараз їдуть з гарячих точок до Закарпаття. Потрібні: матраси, каремати, ковдри, харчі, теплі речі, ліки. Контакти за посиланням. 

Священники та релігійні громади також просять повідомляти про необхідну допомогу.

На часі таку допомогу надають Петро-Павлівський храм села Керецьки, що на території Керецьківської територіальної громади та храм Різдва Пресвятої Богородиці в м. Берегово, вул. Бетлена 7.

Однак, парафії для прийому біженців потребують додаткові:

  1. Ковдри, покривала, подушки
  2.  Матраси (будь-які: надувні, товсті, тонкі)
  3. Продукти харчування, що не потребують особливих умов зберігання
  4. Розкладушки.
  5. Одноразовий посуд багаторазового використання.

Пункт збору допомоги – вказані храми.

Настоятель храму: протоієрей Василій Ломага (Берегово) − 0502824802.

Настоятель храму: протоієрей Іван Симканич (Керецьки) − 067 892 9871.

За оновленням репортажу слідкуйте на сайті 

 

Добавить комментарий