Батьківська поминальна субота

Навіщо ми збираємося у храмах, щоб помолитися за наших покійних?
Може, справді життя закінчується смертю, й після цього немає нічого? Однак, якщо вірити цьому, то ми йдемо наперекір Святому Письму, наперекір словами Господа нашого Іісуса Христа, Який говорить про те, що в житті вічному люди живуть, як ангели, про те, що Церква Христова протягом усієї історії молиться за тих, хто вже не з нами. Та й у Старому Заповіті також є вказівка ​​на те, що життя людське не закінчується біологічною смертю. Якщо є люди, які нам дорогі, яких ми любили за життя, то ця любов не закінчується їхньою смертю. Ми віруємо та сповідуємо, ми сподіваємося на воскресіння мертвих, як каже Символ віри, також ми віруємо та сповідуємо, що настане час, коли кожен буде покликаний на Страшний Суд. Але до цього Церква вірить і сповідує той Суд, який чинить Бог над людиною після її смерті.

Чим ми можемо допомогти вже померлій людині?
Вся Церква — це великий організм, і кожна клітина, якщо вона вмирає, або якщо вона хворіє, тоді інші клітини можуть, а отже повинні допомогти. Щось подібне відбувається тоді, коли людина вмирає. Ми беремо на себе деякі її послухи, які вона несла у житті, у тому числі ми молимося за неї. У цій молитві ми не тільки прохаємо Господа, щоб Він змінив Свій гнів на милість. Але, крім усього іншого, наші серця та душі зігріваються думкою, що ми можемо допомогти тим людям, які вже не з нами. Тому ми й поспішаємо нарочито до церкви Божої, щоб помолитися за наших родичів.

Навіщо християни приносять продукти на панахиду, і чи це потрібно?
Дуже часто люди приносять продукти на панахиду. Це добра, благочестива традиція, яка сягає своїми витоками  початку Церкви.

За часів стародавньої Церкви наголос був саме на продуктах харчування. Нині ж продукти можна замінити добрими справами — допомогти людині, яка потребує, допомогти людині в ім’я того, про кого ми зараз переживаємо та хто зараз перебуває вже на Божому Суді.

За матеріалами джерела

Добавить комментарий