Віряни УПЦ щодня допомагають співвітчизникам

Духовенство та віряни беруть участь в евакуації мирних жителів, підтримують роботу медустанов, щодня годують нужденних.

В умовах воєнного стану, нерідко з ризиком для життя і на останні кошти, церковні громади Української Православної Церкви продовжують надавати гуманітарну допомогу військовослужбовцям, постраждалим і нужденним. Духовенство та віряни допомагають в евакуації мирних жителів, підтримують роботу медичних закладів, беруть участь у донорських акціях, сортують і розподіляють вантажі, що надходять з-за кордону.

На парафіях віруючі збирають кошти для закупівлі продуктів, води, медикаментів, постільного прилання, засобів гігієни, необхідних речей та обладнання.

Релігійна громада Покровського храму Мукачівської єпархії в с. Приборжавське допомогла придбати та відправити військовим позашляховик Nissan Terrano. Священнослужителі Успенського собору м. Харків передали ЗСУ автомобіль Volkswagen Transporter, клірик Сумської єпархії протоієрей Євгеній Феденко доставив теробороні дизельне паливо, кількість якого в місті обмежена.

За участю Вінницької єпархії організовано щоденний автобус, який безкоштовно доставляє біженців на кордон із Молдовою.

Продовжує вивозити людей із зон обстрілу клірик Дніпропетровської єпархії протоієрей Андрій Пінчук. Разом із командою однодумців священик врятував і доставив до Шелтера тимчасового перебування переселенців вже близько 1200 осіб – жінок, дітей, людей похилого віку, інвалідів.

Постійною турботою християн залишаються потреби співвітчизників, які виїхали із зон активних бойових дій. Члени громад у співпраці з волонтерами зустрічають переселенців на залізничних вокзалах, допомагають вирішити питання з подальшим транспортуванням та розселенням, пригощають гарячими обідами, напоями, роздають сухпайки.

Із перших днів війни відчинили двері для постраждалих православні монастирі. Нині вони приймають біженців, роздають гуманітарну допомогу нужденним, передають продукти до лікарень та соціальних закладів.

Чималій кількості людей надали притулок обителі столиці. Києво-Печерська Лавра розмістила в своїх гостиницях понад 200 осіб, Покровська Голосіївська пустинь – близько 250 біженців, Пантелеімонівський жіночий монастир у Феофанії – близько 100 осіб, Введенський – понад 30 біженців та ще 20 братія розмістила в скиту с. Томашівка. Архангело-Михайлівський Звіринецький монастир, один із найкомпактніших у столиці, проте, прийняв 15 людей.

Усі біженці отримують в обителях кров, харчування, одяг, ліки, засоби гігієни, предмети для догляду за дітьми, а також духовну підтримку.

Активно допомагають людям студенти та вихованці духовних шкіл.

Так, на постійній основі готують гарячі обіди для біженців студенти Волинської духовної семінарії.

Вихованці Київської духовної академії і семінарії готують їжу для військовослужбовців територіальної оборони, годують нужденних та літніх людей, які не можуть покинути свої домівки, допомагають усім, хто знайшов притулок у стінах Київських духовних шкіл.

Учні Харківської духовної семінарії розвозять продукти харчування та предмети першої необхідності по «гарячих» точках Харкова, де не вщухають стрілянина та бомбардування, доставляють допомогу в бомбосховища, лікарні, пологові відділення та сім’ям із дітьми. Семінаристи, які мають медичну освіту, надають постраждалим першу медичну допомогу.

Багато людей беруть участь у прийомі, сортуванні та розподілі гуманітарних вантажів, що надходять з-за кордону. Ця допомога дозволяє Українській Православній Церкві активно продовжувати щоденну, різнобічну благодійну та соціальну діяльність.

Фотогалерея >>>

Джерело

Добавить комментарий