Прийдіть до Мене всі трудящі й обтяжені!

«Прийди до Мене!» (Мф. 11:28)
Відвернемося від усього земного та спрямуємо наш погляд на розіп’ятого Господа, Який закликає нас із безодні страждання на висоту нескінченної Своєї слави словами: «Прийдіть до Мене всі трудящі й обтяжені!»
Але що означає йти до Нього?

У тиху годину усамітнення згадаймо, як ішли до Нього всі ті, про кого розповідається в Євангелії. Почнемо з 8-ї глави від Матфія й простежимо у всіх Євангеліях, як люди йшли до Спасителя з усіма своїми потребами та турботами. Принесемо і ми Йому наші духовні потреби, просячи Його про просвітлення наше, про зцілення, про настанову, про прозріння, про спасіння.
Ті люди знали, кого і чого вони потребували, тому й приходили до Нього. Будемо ж і ми закликати Духа Святого, просячи вказати нам, чого ми потребуємо і про що повинні молитися.
Ходімо до Нього і, пізнавши, що Він воістину Христос, Спаситель світу, вигукнемо: «Господь мій, і Бог мій!» (Інн. 20:28).
Отець наш Небесний знав, що нам самим не знайти шляху до Нього і, у Своїй невимовній любові до людства, послав Свого Сина бути Вождем нашим і Вчителем. Він веде нас і внутрішніми, і зовнішніми шляхами, кажучи: «Ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене» (Інн. 14:6). Він називає кожного на ім’я, – «назвав тебе, ти Мій» – і кожному вказує шлях, яким іти. Глибоко усвідомивши це, ми вже не сумніватимемося, що все, що ми зустрічаємо на шляху, – від Бога послане, допущене Ним для нашої користі. Тому ми все повинні прийняти з любов’ю та повною довірою.

Дива Його любові відкриваються щодня перед нами, якщо тільки наші духовні очі завжди будуть відкриті, завжди уважні до тих милостей, якими нас оточує Господь. Милості ці виявляються у всіх дрібницях щоденного життя. Замислюючись над цим, ми будемо вражені на кожному кроці тією турботою, тим нескінченним милосердям, із яким Господь веде нас, крок за кроком, оберігаючи нас, навчаючи та наставляючи, як малих дітей. Довіримося ж цьому люблячому Вождю й підемо до Нього і з Ним, бо Він сказав: «Я є шлях й істина і життя» (Інн.14:6).

День за днем

Добавить комментарий