Трагедії мають згуртовувати людей, а не розділяти, — митрополит Антоній (Паканич)

Нинішній жорстокий час розкриває багато людських властивостей, що раніше були приховані.

Так, люди, які перебувають у епіцентрі небезпеки, незважаючи ні на що, продовжують своє служіння ближнім, продовжують допомагати оточуючим, працювати та молитися. Але парадокс: багато хто з тих, хто перебуває в безпеці, поводяться набагато емоційно нестійкіше, ніж ті, хто зараз справді відчуває загрозу.

Скільки таких випадків, коли люди цілком поглинені нескінченним «серіалом» жахів у своєму смартфоні, на моніторі комп’ютера або екрані телевізора і геть-чисто забувають про тих, хто їх найбільше потребує: про власних дружин, чоловіків, дітей і батьків.

З одного боку, це психологічно зрозуміло. Все, що відбувається, воістину жахає. І людина схильна ототожнювати себе з постраждалими, проектувати на себе весь кошмар, відчувати провину за те, що перебуває в безпеці.

Реакція на цей стан може бути різноманітною, але дуже часто вона далека від конструктиву. Іноді люди починають займатися різними видами мережевого активізму, їм здається, що так можна вплинути на те, що відбувається. Але це самообман.

Турбуватися про людей, які страждають, – нормально. Але як можна їм допомогти насправді? Справжня допомога зараз – це не гасла та не «боротьба» в інтернеті. Справжня допомога – молитва та благодійність.

І ще дуже важливо зрозуміти: жодною турботою про далеких людей не можна виправдати безвідповідальне ставлення до тих, хто в даний момент знаходиться біля нас і кого Господь нам доручив насамперед.

Трагедії мають гуртувати людей, а не розділяти. Якщо хтось нині перебуває в безпеці, все, що відбувається для нього, має стати ще одним приводом подякувати Господу за мирне небо, за хліб на столі, за живих рідних людей. Це має всіх навчити більшій увазі один до одного, більшій турботі один про одного. Війна рано чи пізно закінчиться. А людське тепло можна втратити і не відновити.

Любіть один одного, жалійте один одного, моліться один про одного! Саме цього зараз чекає від нас Господь, а не гасел та піар-кампаній.

Джерело

Добавить комментарий