Важливість інформаційної гігієни під час війни, – ієрарх УПЦ

Архієпископ Арцизький Віктор зазначає, що інформаційна війна для православних небезпечніша за бойові дії.

Вікарій Одеської єпархії архієпископ Арцизький Віктор зазначив, що сучасні війни відрізняються від тих, які всім знайомі з історичної літератури.

«Зараз війна починається в інформаційному просторі і, на жаль, саме в ньому формується її ударна хвиля. Більше того, після закінчення військових дій вона продовжується саме у засобах масової інформації, які стають засобом переформатування свідомості та засобами масового вбивства», – каже владика Віктор.

Ієрарх УПЦ зазначає, що за часів воєнних дій та кризи багато чого стає незрозумілим та неусвідомленим, у людей втрачається впевненість у майбутньому. І саме в такі критичні періоди дуже хочеться приєднатися до якогось простого та зрозумілого пояснення ситуації.

«Тому в критичні моменти дуже хочеться піти шляхом довіри різним джерелам інформації та пропаганди, зокрема й пліткам, пересудам, розповідям сусідки або висновкам «фахівця» із соціальних мереж. Але тут християнин повинен пам’ятати, що дуже часто подана інформація не просто є марною, але виявляється шкідливою для нашого спасіння, тому що розпалює всередині людського серця напади люті, зла або, навпаки, відчаю. А це саме те, чим живиться енергія війни», – вважає архієпископ.

Владика акцентував увагу вірних на тому, що якщо ми хочемо миру, треба збирати мир усередині власного серця, а для цього необхідно не просто фільтрувати інформацію, а й не пускати її в глибини свого внутрішнього молитовного життя, не дозволяти негативу ззовні руйнувати мир Христовий.

Тому для християнина під час конфліктів як ніколи важлива «інформаційна гігієна». Замість нескінченного завмирання перед монітором телевізора чи екраном смартфона краще помолитися – так точно користі буде набагато більше», – наставляє вірян владика.

«Але що робити християнину, коли навколо нього або йде гостра фаза військового конфлікту, або, що ще страшніше, нагнітається обстановка паніки і розпачу? Відповідь може бути одна: жити. Треба навчитися жити тут і зараз, здійснюючи свій порятунок у повній надії на Того, Хто пообіцяв нам, що навіть волосинка не впаде з нашої голови без Його волі», – сказав архієпископ Віктор.

Раніше митрополит Антоній у зверненні до священства і вірян закликав зосередитися на молитві та поменше часу приділяти ЗМІ та соцмережам.

Джерело

Добавить комментарий