У будь-яких випробуваннях останнє слово залишається за Богом, – керуючий справами УПЦ

Митрополит Бориспільський та Броварський нагадав віруючим, що без скорбот неможливо спастися.

Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський та Броварський Антоній закликав вірян брати приклад із подвижників благочестя, які довіряли Богу у всьому.

«Перед християнами сьогодні постає багато запитань: як не втратити віру та вірність, як зберегти надію та любов серед усього цього жаху? Що ми можемо протиставити тим численним випробуванням, що обрушилися на нас?» – каже владика Антоній.

Митрополит зазначає, що багато людей, намагаючись знайти відповіді на всі ці питання, спираються на особистий досвід та на приклади людської історії.

«Віруючі розглядають усі життєві потрясіння насамперед через призму Євангелія, через Святе Письмо та житія подвижників благочестя, які змогли відмовитися від суєти мирського життя та дійти єднання з Богом. Чим відрізнялися святі люди від нас? Бажанням йти своїм шляхом до Бога, рішучістю жити за законами Царства небесного вже в цьому житті та повною довірою Богу кожної миті короткого земного життя», – нагадав ієрарх.

«Перед прийняттям будь-яких важливих рішень у своєму житті вони обов’язково молилися, щоб серцем відчути добру звістку від Бога, і потім чинили відповідно до Божої волі, що відкривалася їм. Вони звіряли свій курс серед житейського моря з маяком Христового вчення. А ще вони не були двоєдушними і не страждали на духовну шизофренію, не розривалися між небом і землею, між виконанням Божих заповідей та життям за законами грішної землі», – підкреслив владика митрополит.

До цього, за словами архієрея, покликані й ми, однак, наші гріхи та пристрасті відводять нас у протилежний від спасіння бік.

«Порятунок не може відбутися серед комфорту. Христос із дитинства терпів скруту та незручності. Він народився в убогій печері, був біженцем до Єгипту, протягом 40 днів суворо постив у пустелі, все своє земне життя не мав, де прихилити голову. Безгрішний, Він прийняв страждання, побої та смерть на Хресті заради нас, щоб виконати волю Отця Небесного. Слідуючи за Спасителем, кожен християнин покликаний іти тернистим шляхом, бути подвижником. А бути подвижником – значить, не здатися, не зламатися, зберегти у собі світло, покірно переживати страждання й через них, крок за кроком наближатися до свого Творця», – закликав вірян керуючий справами УПЦ.

«Біль від наслідків гріхопадіння присутній у кожній людині, у нас самих, у наших сім’ях, країні та в цілому світі. Куди не подивишся – всюди війни, смерть, голод, холод, несправедливість. Варто тільки подивитися випуск новин, і серце відразу стискається від болю. І цей біль міг би зламати будь-яку людину, якби ми точно не знали: останнє слово завжди залишається за Богом. Всі наші страждання мають глибокий сенс, якщо подивитися на них з позиції вічності: навіть найстрашніше зло Милостивий Господь припиняє і врешті-решт перетворює на добро. Все в нашому житті влаштовано Богом для нашого порятунку, і головний вектор нашого життя націлений вгору, до нашого рідного Батьківського дому», – сказав митрополит Антоній.

Також архіпастир нагадав про духовний закон, згідно з яким та людина, яка не страждає, не буває втішеною Богом.

«Через скорботи, страждання та сльози, в яких народжується смирення, Господь дарує нам Свою велику втіху. Бог втішає скривджених, стражденних, недужих та знедолених. Він завжди з тими, хто перебуває у біді. Бог завжди і з нами, якщо ми не забуваємо про Нього і про наше велике покликання стати громадянами неба», – резюмував ієрарх.

Джерело

Добавить комментарий