Безперервна допомога УПЦ біженцям, лікарням, нужденним і захисникам

В Українській Православній Церкві продовжують допомагати військовим, лікарням, біженцям і всім нужденним. Публікуємо 19 частину репортажу Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ  із різних єпархій України.

Читайте також: Репортаж. Частина 1Репортаж. Частина 2Репортаж Частина 3, Репортаж. Частина 4Репортаж. Частина 5Репортаж. Частина 6Репортаж. Частина 7Репортаж. Частина 8Репортаж. Частина 9Репортаж. Частина 10Репортаж. Частина 11Репортаж. Частина 12Репортаж. Частина 13Репортаж. Частина 14Репортаж. Частина 15Репортаж. Частина 16Репортаж. Частина 17Репортаж. Частина 18.

Київська єпархія. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія столичні приходи продовжують надавати посилену допомогу нужденним. Зокрема, активно відзначається Голосіївське благочиння.

За сприяння Голосіївської районної державної адміністрації парафії благочиння надають адресну допомогу пенсіонерам та людям з обмеженими можливостями: ліки, засоби особистої гігієни, необхідні продукти.

Сприяє наданню гуманітарної допомоги парафіянин Свято-Вознеснеського храму Радник Міністра Оборони на громадських засадах, Заслужений артист України Альберт Салтиков.

Парафія Трьохсвятительського храму передала гуманітарну допомогу та зібрані кошти для жителів села Пилява Вишгородського району, у якому із-за військових дій РФ наразі критична гуманітарна ситуація і з 1 березня відсутня електроенергія.

Окрім того, у храмах Голосіївського благочиння минулої неділі, після богослужіння, місцевим мешканцям роздавали продуктові наборі

Благочинний Голосіївського округу протоієрей Павло Кирилов висловлює подяку всім, хто долучається до підтримки стражденного українського народу.

Одеська єпархія. З благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела Одеська єпархія УПЦ приймає людей на тимчасове проживання. У Спасо-Преображенському жіночому монастирі села Борисівка Татарбунарського району вже готові кімнати для сімей, що шукають тимчасовий притулок на безпечній території.

Настоятелька обителі ігуменя Євпраксія розповіла, що монастир забезпечений продовольством і зможе нагодувати всіх, хто потребує.

Детальнішу інформацію та контакти можна дізнатися за посиланням.

Крім того, Одеська єпархія не припиняє надавати необхідну допомогу нужденним і в інших напрямках.

Зокрема, в Андріївському подвір’ї міста Одеса чернеча братія спільно з волонтерами організовує роздачу гарячого чаю та надає продукти харчування працівникам одеських комунальних служб, які підтримують лад у місті та працюють на вулицях з самого ранку. Також отримати допомогу від братії та волонтерів Андріївського подвір’я можуть біженці та усі нужденні.

Підкреслимо, роль Андріївського подвір’я у наданні допомоги біженцям неодноразово відзначалася волонтерами Червоного Хреста.

Окрім біженців, волонтери єпархії не забувають і про інших нужденних людей. До прикладу, спільнота храму на честь мучениці Єлизавети щонеділі надає продуктові набори своїм прихожанам із проблемами слуху.

Білоцерківська єпархія. 28 березня 2022 року, з благословення митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина, священнослужителями Білоцерківського благочиння було зібрано та відправлено продукти харчування для військовослужбовців Збройних Сил України та підрозділів територіальної оборони, які перебувають на передових рубежах захисту України.

Особливу подяку Білоцерківська єпархія висловлює голові Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань протоієрею Сергію Екшіяну за фінансову допомогу в цій справі.

Мукачівська єпархія. Православна молодь міста Мукачева продовжує щонеділі годувати бездомних поблизу кафедрального собору на честь Різдва Божої Матері.

Завдяки небайдужості й допомозі православних приходів з-за кордону духовенство Воловецького благочиння вкотре надало воїнам ЗСУ та нужденним продукти й інші необхідні речі.

Ніжинська єпархія. 28 березня 2022 року митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент надав продукти харчування та засоби гігієни для потреб організацій, що готують харчування для українських військових в Ніжині та у селі Вертіївка.

У Вертіівку вантаж доставив протоієрей Василій Лучик, який організувовує допомогу для Захисників України при місцевій парафії.

Рівненська єпархія. З перших днів війни усі приходи єпархії займаються активною соціальною діяльністю.

Нещодавно, у селі Гвіздове парафіяни Свято-Іллінського храму з благословення настоятеля протоієрея Тарасія Трофимчука готують страви для воїнів ЗСУ, тероборони та переселенців.

Прихожани Свято-Михайлівського храму у селі Зоря налагодили безперебійний процес доставляння готових страв українським захисникам та людям, котрі потрапили у складні життєві обставини. Щодня у церковний будинок приходять молоді жінки, господині зі стажем, аби приготувати харчі.

У храмі св. вмч. Тетяни міста Здолбунів організували випічку пиріжків для біженців. Від 26 березня господині печуть пиріжки і для воїнів ЗСУ. Харчові продукти для Захисників України уже були відправлені в район Бучі та Ірпеня.

Продукти та фінансову допомогу для ЗСУ зібрали віряни Свято-Димитрівського храму села Користь Корецького району. Зусиллями громади було завантажено два автомобілі продуктів. Окрім того, була підготована наступна партія допомоги: парафіяни закупили фарш, з якого вони спільно з працівниками школи приготували вареники, чебуреки та голубці. Також парафія придбала Захисникам шкарпетки та білизну й перерахувала гроші безпосередньо Збройним Силам України.

Сумська єпархія. 24 березня настоятель Іоанно-Предтеченського храму протоієрей Сергій Огієнко доставив гуманітарну допомогу в місто Суми. Харчові продукти, безрецептурні медикаменти та засоби гігієни надані Чернівецькою єпархією. Допомога розподілена між парафіянами храму.

Хустська єпархія. З благословення митрополита Хустського і Виноградівського Марка архімандрит Мефодій (Гернешій) прийняв гуманітарний вантаж від православних волонтерів з Угорщини. Допомогу передали у Виноградівський дитячий будинок-інтернат, де знаходяться понад 60 дітей-переселенців.

Черкаська єпархія. За благодійної підтримки організації охорони здоров’я «Mass General Brigham» Черкаська єпархія передала необхідні медичні препарати до пункту прийому біженців, який знаходиться в санаторії «Сосновий бір» в місті Черкаси.

Джерело

Добавить комментарий