Головні порушники п’ятої заповіді

Головні порушники п’ятої заповіді (про шанування батьків) — це непокірні діти, а також батьки, що їх надто люблять. Це вони розбещують дітей, позбавляючи їх домашньої праці та пишучи їм «велике» майбутнє, позбавляючи їх щастя виховуватися в колективі багатьох братів і сестер. Вони народжують одного, максимум двох дітей, думаючи, що зменшення кількості народжених покращить якість виховання. Вони перетворюють дітей на «домашні божества», і самі перетворюються на ідолопоклонників.

Весь жар невитраченої гордості та нереалізованих мрій такі батьки та матері вкладають у «виховання», яке краще б назвати згубою чи розбещенням. Пихаті, зніжені, заласкані, приготовлені для «великого майбутнього», ці маленькі егоїсти жорстоко розчарують своїх батьків. Ті на старості років схаменуться й стануть, можливо, вимагати до себе поваги та шани поваги, згідно до п’ятої заповіді. Але про які заповіді можна буде вести мову в будинку для людей похилого віку або над могилою загиблої серед розпусти молодої людини?

Батько сімейства має бути капітаном корабля. Мати й дружина — помічником капітана чи боцманом, хоч і звучить це не по-жіночому. А діти — юнгами та матросами. Їх треба скидати, як хибних богів, з п’єдесталу та запрягати до роботи. Їх треба тримати у чорному тілі, а не в білому комірці . До праці, а не до кишенькових грошей повинні звикати їхні руки. Якщо батьки цього не робитимуть, то вони — руйнівники п’ятої заповіді, а значить, і знищувачі всіх інших…

Протоієрей Андрій Ткачов

Добавить комментарий