Кожна людина має навчитися внутрішньому миру та молитві

Кожна людина має навчитися внутрішньому миру та молитві.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ із посиланням на «ФОМА в Україні», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) під час проповіді.

Владика зазначив, що тривалий піст позначається на людській природі: кожен поступово починає відчувати слабкість людського єства. Але не повинні розслаблятися, не повинні зменшувати тих малих подвигів, які взяли на себе. Тому що в такий складний час треба постити і за тих, хто не має такої унікальної можливості. Адже не кожен може зараз відвідувати храм, брати участь у церковних обрядах. А ті, хто мають таку можливість, повинні дякувати Богові та розуміти, що на ньому лежить особлива відповідальність».

«Усі ті малі подвиги, які ми беремо на себе, важливі не самі по собі. Все має значення лише тоді, коли вміємо дати правильну оцінку всьому, що є всередині кожного з нас», – продовжив митрополит Антоній.

Також архієрей зазначив, що обмеження в їжі, в інформації, спроба обмежити свої думки — все це необхідне в піст для того, щоб дати об’єктивну оцінку свого життя.

Наразі той час, коли кожен усвідомлює, що до війни у ​​нього «були не ті цінності», — зазначив архієрей.

«Я пам’ятаю, коли у дитинстві дорослі спілкувалися, у них завжди був у розмові рубіж – «до війни». Це означало, що був час до страшної Великої Вітчизняної війни. У нас уже, мабуть, до кінця днів земного життя буде новий рубіж – «до війни»», – поділився ієрарх УПЦ.

«Як і всі війни закінчуються, закінчиться й ця війна. І важливо, щоб ми вийшли з неї не просто переможцями зовнішніми, але й внутрішніми переможцями, переможцями в молитві, у боротьбі з помислами, зі своїми емоціями, своїми прагненнями все знати — начебто від цього щось залежить — знайшовши розуміння відповідальності за своє життя. Адже Господь зараз дав можливість оцінити, що означає жити, не розуміючи, чи встанемо ми вранці, чи ні. Це, звичайно, особливий досвід, який ми пронесемо до свого останнього подиху», — наголосив архієрей.

Митрополит Антоній зазначив, що зараз насамперед треба навчитися молитися.

«Наразі, якщо ми не маємо якоїсь можливості робити щось зовні важливе, але саме необхідне – це, звісно, ​​молитва. Святі отці казали, що щоб навчитися молитися, відчути насолоду молитви, необхідно бути у мирі з самим собою та з ближнім. Тому що, якщо немає миру з ближнім, під час молитви в храмі або перед іконою будинку, розум блукає. Тоді вимовляючи слова молитов, усередині, у помислах ми починаємо і лаятися, і переживати за свою самооцінку: «Ми б не так вчинили, нас образили, нам не те сказали, на нас не так подивилися».

Керуючий справами УПЦ підкреслив, що молитва — це внутрішня боротьба, здатність зупинитися в цих помислах, щоб по-справжньому вникнути у кожну з молитов, що залишили преподобні та святителі.

«Дуже важливо стати перед іконою та щиро попросити у Господа найголовніше, що може бути в житті. Не просити чогось матеріального, не просити чогось осяжного, але просити прожити цей час без нарікання», — продовжив він.

Також зараз важливо навчитися внутрішньому миру, – вважає владика.

«Незважаючи на гуркіт гармат і ненависть, і агресію, що ллється зі ЗМІ, — через все це пройти і все ж зберегти себе як образ і подобу Божу, не дати полонити себе мережі пристрасного, безжалісного стану внутрішньої агресії», — підсумував митрополит Антоній.

 Митрополит Антоний (Паканич)

Джерело

Добавить комментарий