Митрополит УПЦ розповів про подвиг преподобного Іоанна Лествичника

Шлях, яким веде своїх послідовників преподобний Іоанн Лествичник – це шлях смирення та послуху.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ із посиланням на прес-службу Львівської єпархії, про це сказав митрополит Філарет (Кучеров) у своєму слові.

«У Тиждень 4-й Великого посту згадуємо вчителя благочестя, преподобного Іоанна Лествичника та його опис чудової духовної лествиці. За цією лествицею преподобний Іоанн і сам зійшов на Духовне Небо й заповідав людям прямувати нею в Царство Небесне», — сказав митрополит.

Владика зазначив, що цей шлях, ця лествиця, яка підносить людину до Бога, неймовірно висока і дуже крута.

«Того, хто зважитися нею йти, чекає маса труднощів. Ця дорога не терпить поспіху та нерозсудливості. Той, хто стане на шлях духовної праці без мудрого провідника, і намагатиметься пробігти ці щаблі або перестрибнути через одну з них, той, найімовірніше, впаде у прірву розпачу. З-поміж таких самовпевнених людей протягом історії виходили різні самозванці, лжепророки і лжестарці», — пояснив архієрей.

Шлях, яким веде своїх послідовників преподобний Іоанн Лествичник – це повільний шлях, шлях смирення та послуху, — зазначив митрополит Філарет.

«Лестниця преподобного Іоанна складається зі 30 ступенів – це рівно стільки, скільки років було Спасителеві, коли Він вийшов на громадську проповідь. Кожен новий ступінь цієї лествиці – нова стадія духовного зростання. В основу свого твору преподобний Іоанн поклав знання про те, якою ж має бути людина, яка бажає стати на шлях удосконалення: «Християнин — це той, хто, скільки можливо для людини, наслідує Христа словами, ділами та помислами, … віруючи у Святу Трійцю» (Слово 1. Про зречення житія мирського)», — продовжив ієрарх УПЦ.

Архієрей констатував, що серйозною хворобою, здатною спотворити внутрішній світ людини, є злочин. «До моменту написання «Лествиці» преподобний Іоанн став уже досвідченим духовним лікарем, здатним розпізнавати звідки росте згубна пристрасть, що проявила себе», — додав він.

Також митрополит звернув увагу, що у своїй книзі подвижник наставляє як навчитися прощати, як не засуджувати і не лінуватися, як навчитися поводитися зі своїм тілом, щоб тримати його в чистоті, а розум – у тверезості, а ще й про те, як боротися з гординею та смутком.

«Безумовно, рецепт, виписаний цим духовним лікарем, дуже далекий від ліків зі смаком меду та малини. Ці ліки швидше розповсюджують аромат гірких трав. Але якщо людина візьметься за лікування систематично, серйозно і з великою самовіддачею, то через деякий час цей гіркий аромат очистить легені людини, і вона почне дихати на повні груди — до неї повернеться духовне здоров’я. Внутрішній світ людини буде сповнений чистою радістю про живого і люблячого Бога», — сказав митрополит.

На завершення митрополит Філарет закликав у міру сил також рухатися цим благодатним шляхом і намагатися робити це щиро, з повною довірою до Бога. «Будемо старанними і в нинішній праці сугубої молитви та посту», — підсумував він.

Джерело

Добавить комментарий