Переможуть добре слово, молитва та любов, — Предстоятель УПЦ

Блаженніший Митрополит Онуфрій зазначив, що Господь хоче, щоб Його діти жили у мирі та любові.

Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій під час проповіді, яку він виголосив за Божественною Літургією у 4-й тиждень Великого посту, закликав віруючих підніматися ступенями духовної досконалості.

Блаженніший Митрополит нагадав віруючим про те, чому були присвячені попередні тижні святої Чортиредесятниці.

«Святий піст нагадує нам про те, які плоди приносить людині стриманість і молитва. Наприкінці першого тижня посту ми святкували перемогу Православ’я. Свята Церква нагадувала нам, що Православна віра – віра, яку приніс на землю Сам Господь, яка проповідувалася апостолами, підтверджена подвижниками, які жили за заповідями Божими. Віра, яку приніс на землю Господь, — істинна, вона підносить людину на небо. Другого тижня Великого посту Церква згадувала святителя Григорія Паламу, який навчав, що піст і молитва роблять людину здатною бачити Бога, який є любов, істина та світло. Наступної неділі – Хрестопоклонного тижня – нам Церква нагадувала, яку силу має Животворящий хрест. Коли людина піднімається на нього, коли розпинається постом та молитвою, вона отримує величезну силу, яка перемагає всіх ворогів – і видимих, і невидимих», – сказав Предстоятель УПЦ.

«Сьогодні Свята Церква згадує преподобного Іоанна Лествичника, який написав «Лествицю» – книгу, в якій описується, як людина сходами піднімається на висоту духовної досконалості, піднімається від зеемлі до неба. Вершиною цієїю лествиці є любов. За допомогою любові людина сходить на небо. Як Бог схилив небо до землі, так і людина любов’ю піднімається від землі на небо», – зазначив Митрополит Онуфрій.

Блаженніший звернув увагу пастви на те, що любов – це поняття широке і в нього іноді ми вкладаємо різні значення. Є любов до батька, до матері, до друга, до одягу, до їжі – все це називається одним словом – любов.

«Але зводить на небо не любов до друга, до одягу, до їжі, до якихось земних предметів, а любов Божественна. Як дізнатися, яка у мене любов? Дух Божественної любові – це смирення. Якщо людина має справжню Божественну любов, вона завжди упокорюється перед волею Божою, що б Господь не послав людині, вона завжди зі смиренням це приймає, бо знає, що навіть якщо Господь пошле їй щось гірке, то воно принесе користь, як гіркі. ліки хворому. Ми повинні здобути божественну любов. Якщо людина не має смирення, вона не має Божественної любові, а є любов, яка просто допомагає вирішувати їй якісь земні питання», – наставляв віруючих Блаженніший Владика.

«Нехай Господь допомагає нам, щоб ми за допомогою молитви та посту стверджувалися в Божественній любові. Щоб ми пам’ятали, що ми – діти Божі, й Бог хоче, щоб Його діти жили у мирі, щоб любили та поважали одне одного», – сказав Предстоятель УПЦ.

«Добре слово, молитва і любов переможуть, і запанує мир, любов і злагода, й ми будемо тими дітьми Божими, якими Господь хотів нас бачити. Нехай Господь допомагає нам підніматися ступенями духовної досконалості, тому що чим людина вище духовно, тим вона мужніша. А якщо вона не піднімається цими щаблями, то їй може здаватися, що вона сильна, міцната та мудра, але насправді вона ніщо, тому що великою людину робить Божественна благодать, яка дається тим, хто упокорюється, бореться з собою та піднімається щаблями духовної досконалості. Нехай Господь допомагає нам постом і молитвою підніматися сходинками духовної досконалості та у вічності спромогтися побачити воскреслого Спасителя», – закликав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Джерело

Добавить комментарий