Операції зі зміни статі для дітей та підлітків схвалив МОЗ США

На сайті МОЗ США з’явився список медичних процедур, дозволених дітям та підліткам у рамках терапії з «корекції» статі.

31 березня 2022 року Міністерство охорони здоров’я розмістило на своєму сайті документ Gender-Affirming Care and Young People («Підтверджуюча гендер терапія та молодь»). «Підтверджуюча гендер терапія» – це набір медичних, хірургічних, психіатричних та немедичних послуг для трансгендерних і небінарних людей.

У документі наголошується на важливості ранньої гендерно-підтверджуючої допомоги для трансгендерних і небінарних дітей та підлітків, бо вона покращує їхній загальний стан здоров’я та благополуччя. МОЗ США стверджує, що здоров’я підлітків з невизначеним гендером зазвичай гірше, ніж здоров’я їхніх цисгендерних однолітків, як фізіологічне, так і психічне. За даними Trevor Project за 2021 рік, 52 відсотки ЛГБТК-молоді минулого року серйозно замислювалися про самогубство. Також вони схильні до навмисного завдання шкоди своєму здоров’ю та вживанню психоактивних речовин.

Автори документа наголошують, що медичні та психосоціальні медичні практики, що підтверджують гендер, «знижують рівень несприятливих результатів для психічного здоров’я, підвищують самооцінку та покращують загальну якість життя трансгендерної та гендерно різноманітної молоді». А відсутність такої підтримки «може призвести до відторгнення, депресії та самогубства, бездомності та інших негативних наслідків».

У зв’язку з цим пропонується зробити доступними для дітей та підлітків такі види психологічної, гормональної та хірургічної терапії.

  • Для покращення соціальної адаптації – дозвіл підтверджуючих стать зачісок, одягу, імені, гендерних займенників, туалетів та інших зручностей. Належить до категорії оборотних втручань і дозволяється з будь-якого віку.
  • Використання певних типів гормонів для призупинення статевого розвитку дозволено в період статевого дозрівання і має оборотний характер.
  • Гормональна терапія, наприклад гормон тестостерон для народжених дівчатами і гормон естроген для народжених хлопчиками, може бути призначена починаючи з раннього підліткового віку. Ця терапія є оборотною лише частково.
  • Операції зі зміни статі, наприклад пластика грудної клітки за типом чоловічої або збільшення грудей, а також операції на геніталіях або репродуктивних органах мають бути дозволені загалом лише дорослим, але в окремих випадках їх дозволяється робити й підліткам. До цієї ж категорії належить лицьова пластика. Ці операції здебільшого носять незворотний характер.

У США підлітковий вік – від 10 до 16 років. За останні роки віковий поріг на медичні послуги зі зміни статі постійно знижується. Наприклад, у Скандинавії дозволили давати гормональні препарати дітям з шести років – після підтвердження «медичного діагнозу» та без згоди батьків.

Одночасно з появою переліку медичних процедур щодо «корекції гендеру» Міністерство юстиції США звернулося до урядів штатів з листом про неприпустимість дискримінації трансгендерної молоді. У листі загрожують відповідальністю за недопущення дітей до повного списку заходів щодо «підтверджуючої ґендер терапії».

Того ж дня, 31 березня 2022 року, на день «видимості трансгендерних людей», на сайті Білого дому розмістили звіт про результати боротьби з трансфобією. У звіті пообіцяли не допустити ухвалення законопроектів, які «стигматизують та погіршують благополуччя та психічне здоров’я трансгендерних дітей».

Джерело

Добавить комментарий