Покаяння – це милість Божа для людини, – Предстоятель

Допоки людина живе на землі, вона має можливість покаятися. Про це сказав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у проповіді під час Божественної літургії в храмі преподобного Агапіта Печерського Святої Успенської Києво-Печерської Лаври 10 квітня 2022 року, в Неділю 5-ту Великого посту, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як нагадав Предстоятель, цього дня Церква святкує пам’ять преподобної Марії Єгипетської – і це не випадково.

«Коли людина бореться з собою, зі своєю внутрішньою вітхою людиною, то настає час, коли ми втомлюємося від цієї боротьби, нам здається, що себе неможливо перемогти, що наші гріхи настільки сильні та міцні, що їх неможливо перемогти. І тут Церква дає нам приклад великого покаяння. Преподобна Марія Єгипетська, яка була великою грішницею, подвигом терпіння, молитви та посту, перемогла свої гріхи, покаялася і отримала благодать святості та спасіння», – сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Життя преподобної Марії Єгипетської – це гарний, великий і глибокий урок, що нагадує про велич милосердя Божого, продовжив Архіпастир.

«Коли людина відвертається від Бога, то за це вона терпить страждання, скорботи, хвороби, біди. Але Господь ніколи не відвертається від жодної людини, якими б ми грішними не були. І життя преподобної Марії є образом цього великого милосердя Божого», – сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Предстоятель зазначив, що свята подвижниця молиться за тих людей, які мужньо борються проти гріха і приносять покаяння.

«Покаяння – це милість Божа для людини. Господь дає покаяння людині заради немічної плоті. Коли душа людини розлучається з тілом, у неї забирається можливість покаяння. Не треба соромитися каятися, треба соромитись грішити», – сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Найбільшим корінням гріха є гординя, яку люди іноді неправильно розуміють і відносять до гідності людини, наголосив Архіпастир.

«Але гординя – це не гідність, це порок, слабкість людини. Гордий – завжди слабкий, боягузливий, а смиренний – і хоробрий, і сильний», – сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Якщо вже людина входить у розуміння духовних речей, то це полягає в тому, щоб перемогти гординю в різних її видах і здобути смирення, яке робить людину боагоприємною перед Божественними очима, завершив Предстоятель Української Православної Церкви.

Під час звершення Літургії Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Гостомельський Тихон, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

За богослужінням підносилися сугубі прохання і молитви за мир в Україні, за позбавлення народу від ворога і супостата, за напоумлення влади, зміцнення воїнства, за звільнення полонених, зцілення хворих, упокій загиблих.

Після Літургії Предстоятель привітав усіх із воскресним днем і закликав на віруючих Боже благословення.

Джерело

Добавить комментарий