Як слід сприймати будь-яку інформацію», – керуючий справами УПЦ

Будь-яку інформацію необхідно сприймати зі спокоєм та розважливістю.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви із посиланням на сайт «Православне життя», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Біда в тому, що саме зараз правду дуже важко відрізнити від напівправди, недоправди, а то й зовсім – від брехні. Тому набагато важливіше зараз не проводити розслідування та дослідження тих чи інших фактів, тим більше, що це не так і просто, як багатьом здається, а подумати про те, як ці факти відображаються у нашій душі. Християнину завжди дуже важливо правильно розставляти пріоритети: що є єдине на потребу (Лк. 10:42), а що другорядне, а то й на третьому місці», — зазначив митрополит Антоній.

Архієрей наголосив, що найважливіше для християнина – єдність із Господом, а віддаляє від Бога гріх.

«Гріх – це не тільки те чи інше брутальне порушення Божого закону. Гріх – це і злі емоції, які породжують гнів, ненависть, спрагу помсти і т. д. Подібні почуття хоч раз у житті відчували віруючі, й кожен, хто відчув, напевно, пам’ятає, як потім важко повернутися до молитви, повернутися до богоспілкування», — нагадав керуючий справами УПЦ.

Митрополит Антоній пояснив, що легко перевірити, яке саме відчуття в душі викликає інформація, що ми споживаємо, – якщо це страх, злість, гнів, то інформація не корисна для нашої душі.

Архієрей дав пораду, бачачи подібну інформацію чи події, попросити у Бога захисту та довіритись Йому.

«Ми слабкі. Але саме тому нам треба звернутися до Єдиного нашого Джерела сили. «…Бо сила Моя звершується в немочі», – говорить Господь (2 Кор. 12:9). І тому ми можемо повністю покластися лише на Господа. Прийняти Його святу волю. Згадати, що без Нього жодна волосина не впаде з нашої голови. І з глибини своєї слабкості, своєї скорботи, усієї своєї людської недосконалості помолитися та покликати єдиного нашого Захисника. А перед читанням будь-яких новин не поспішати, а зробити паузу на кілька секунд, перехреститися і попросити Христа зі спокоєм і смиренням, з розумом і по-християнськи прийняти читання. І так слід сприймати будь-яку інформацію», — підсумував керівник справами УПЦ.

Добавить комментарий