УПЦ продовжує надавати гуманітарну допомогу

Єпархії, парафії та навчальні заклади Української Православної Церкви продовжують щоденну роботу з надання гуманітарної допомоги військовим, переселенцям та соціально-незабезпеченим категоріям населення. Значна підтримка надається медзакладам, де проходять лікування поранені та постраждалі від воєнних дій.

Так, столична парафія Віленсько-Остробрамської ікони Божої Матері Київської єпархії передала до клініки Інституту урології НАМН України обігрівачі, вентилятори, мікрохвильові печі та інші електроприлади. Клініці НМУ ім. Богомольця надана матеріальна допомога та пральна машина.

Віряни Кіровоградської єпархії передали медичній установі м. Кропивницький автомобіль швидкої медичної допомоги.

Митрополит Лука від імені вірних чад Запорізької єпархії подарував Запорізькій обласній інфекційній лікарні автоматичний зовнішній дефібрилятор у комплекті з сумкою для транспортування вартістю понад 52 тисячі гривень.

Черкаська єпархія передала медикаменти для постраждалих від бойових дій до Черкаської обласної лікарні.

Медикаменти для військових придбали також парафіяни захопленого храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Хижинці Вінницької єпархії.

Волонтери Гуманітарного центру при Чернівецько-Буковинській єпархії передали медикаменти до хірургічного відділення «Міської дитячої клінічної лікарні» м. Чернівці. Ліки зібрані зусиллями релігійної громади Української Православної Церкви на честь святителя Миколая Чудотворця м. Лекко (Італія), яка доставила до України вже п’ять вантажів із гуманітарною допомогою. Декілька автомобілів з вантажем медичного значення передано в Чернівці від Румунської Православної Церкви.

Священики Волинської єпархії передали Медичному центру реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади медичні препарати, придбані на пожертви парафіян Покровського храму м. Луцьк, храму Різдва Христового с. Городище та храму Волинської ікони Божої Матері м. Луцьк.

Аптечки з медикаментами передав військовим керуючий Харківською єпархією. Митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій також надав ліки та медикаменти для операційних Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті та обласному госпіталю ветеранів.

Для потреб військовослужбовців і тероборони Острога Рівненська єпархія придбала 60 бронежилетів та дизель-генератор. На кошти єпархії, що передав волонтерам єпископ Рівненський і Острозький Пимен, для військових закуплено ліхтарі, амуніцію, рукавички, берці, біноклі, спальники.

30 комплектів військової форми надав теробороні м. Українка вікарій Київської єпархії єпископ Баришевський Віктор.

Сучасний укомплектований бронежилет і продукти передали військовослужбовцям ЗСУ духовенство та віруючі Миколаївського собору м. Бердичів Житомирської єпархії.

У Волинській єпархії парафіяни та клірики кафедрального собору Усіх Святих землі Волинської допомогли військовим придбати тепловізор.

Ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр передав службовцям ЗСУ в Миколаївській області індивідуальні аптечки та засоби обігріву. КДАіС і парафіяни Афганського храму відправили понад 2 т гуманітарної допомоги мешканцям м. Кролевець Сумської області.

Гуманітарну допомогу чернігівцям надіслала молодь Тернопільської єпархії. До двох партій вантажу загальною вагою понад 8 тонн увійшли медикаменти, засоби гігієни, дитяче харчування, продукти, консервація, питна вода, паливо для генераторів тощо.

Архієрей Ніжинської єпархії митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент особисто привіз гуманітарну допомогу до Чернігова та передав до єпархіального управління і в Успенський Єлецький монастир, де під час активних обстрілів міста знаходили прихисток численні біженці.

Благодійний фонд «Острів Надії» Дніпропетровської єпархії придбав автобус для надання гуманітарної допомоги мешканцям регіону, котрі опинилися в складних життєвих обставинах під час війни. Фонд щодня надає допомогу постраждалим, біженцям (від 200 до 400 осіб), надає гуманітарну підтримку військовому госпіталю м. Дніпро, міським лікарням і гуманітарним центрам.

Громада храму Волинської ікони Божої Матері м. Луцьк Волинської єпархії передала на потреби вимушено переміщених осіб допомогу із Німеччини: одяг, взуття, матраци, подушки, постільні речі, посуд, корм для тварин, рушники, побутову хімію, засоби гігієни, дитячі ігри. Значну частину гуманітарної допомоги німецьких благодійників надано військовим і теробороні Луцька. Парафіяни також купили для захисників ліхтарики, тепловентилятори, електрочайник, термокухлі, каримати, спальники, велику ємність для питної води, продукти харчування і понад 30 аптечок. Старанням громади надано допомогу клінічному пологовому будинку м. Луцьк та Волинському обласному перинатальному центру.

Активно займаються збором і роздачею гуманітарної допомоги благочиння Конотопської єпархії. Єпархіальне управління щодня годує гарячими обідами до 40 осіб, а в Шостці, зокрема храм Різдва Христового – до 50 осіб. Храми м. Кролевець та м. Ямпіль ліплять вареники, випікають хліб та пиріжки, чим допомагають військовим і теробороні. Загалом, із початку війни, Конотопська єпархія зібрала та допомогла військовим і нужденним продуктами харчування вагою близько 11 тонн, одягом і засобами гігієни понад 1 т. 200 кг., ліками на суму 30 тисяч гривень.

Гуманітарний центр Полтавської єпархії надав допомогу понад 2000 сімей. У гуртожитку Полтавської місіонерської духовної семінарії розміщено групу вимушених переселенців із Маріуполя та Покровська Донецької області.

Сімферопольська єпархія доставила до кафедрального собору Мелітополя 6 тонн гуманітарного вантажу, куди увійшли необхідні для богослужінь лампадна олія, вугілля, ладан, борошно для проскур, а також медикаменти (близько 500 кг, включаючи понад 100 капсул інсуліну), продукти харчування і речі першої необхідності, понад 200 упаковок підгузків різного розміру та дитяче харчування. Усі ліки передані до соціальної аптеки для подальшої безоплатної передачі жителям міста.

Тульчинська єпархія направила до Київських духовних шкіл гуманітарний вантаж із крупами, овочами та консервацією. Продукти підуть на організацію харчування викладачів і студентів, 20 біженців, які проживають у навчальному закладі, та 40 малозабезпечених громадян, котрі щодня харчуються в академічній їдальні.

Джерело

Добавить комментарий