Львівською Курією УГКЦ керує людина, проти якої іде слідство по двох кримінальних справах, – Churcher

У Львівській архієпархії УГКЦ досі триває фінансовий скандал, який владика Ігор Возьняк всіляко намагається приховати.

07 жовтня 2021 року Львівський апеляційний суд постановив відновити на роботі аудитора  Курії із зобов’язанням виплати  зарплати за дні вимушеного прогулу (19 місяців)  та сплати судових витрат. Але рішення апеляційного і Верховного судів виконувати Ігор Возьняк не квапиться.

17 грудня 2021 року Курія видає наказ № 21/1869 від 17.12.2021 р., згідно якого змінено з 22.02.2022 року організацію праці аудитора Курії ЛА УГКЦ. Цим наказом скоротили з 22 лютого 2022 року 0,475 посадового окладу аудитора та встановили з 22 лютого 2022 року для аудитора Курії ЛА УГКЦ  неповний робочий тиждень тривалістю 1 година (0,025 посадового окладу) на тиждень з оплатою праці пропорційно до відпрацьованого часу.

17 грудня аудитор отримав наказ (вих. 21/1870 від 17.12.21 р.) про переведення його на простій до 18 лютого 2022 р., а згодом простій продовжили до 01.06.2022 р. Відповідно право на перевірку фінансових справ Курії можна здійснювати аудитору після 01 червня – 4 години на місяць.

Отже, як висновок, можна вважати, що керівництво Курії ЛА УГКЦ вирішило позбутися аудитора і уникнути будь яких перевірок фінансово-адміністративної діяльності і  помститися аудитору за викриті зловживання.

Ігор Возьняк і керівник персоналу Володимир Груца не виплачують заробітну плату, яку визначив суд, здається, що їх не турбує за що мають жити працівники Курії , які переведені на простій. Ми маємо на увазі тих рівних працівників, бо рівніші ( працівники  бухгалтерії , економату, юристи) не перебувають на простої.  Вони в команді головного бухгалтера, тобто захищені її індульгенцією.

За покривання виявлених фінансових порушень, проти митрополита Ігоря Возьняка 28 грудня 2019 року було зареєстровано кримінальне провадження № 1201914005000 за ч.1 ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем).

А 05 квітня 2022 року у зв’язку із невиконанням рішень судів, Личаківський районний суд м. Львова зобов’язав посадових осіб Львівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області невідкладно внести відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 175 КК України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань проти керівника Курії Возьняка І.М., а також зобов’язати вжити заходів для проведення досудового розслідування у формі досудового слідства. По цій статті передбачено покарання штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Дуже цікава ситуація, коли Львівською Курією УГКЦ  керує людина, проти якої іде слідство по двох кримінальних справах. Не знаходите?

Джерело  Churcher

 

Добавить комментарий