Християнство ніколи не спиралося на емоції, – єпископ УПЦ

Протистояти інформаційному шуму сучасного світу і не бути провідником негативних емоцій можна лише тоді, коли розум і серце перебувають у молитві до Бога.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це єпископ Віктор (Коцаба) написав у своєму телеграмі.

«Відмінною рисою сучасної людини, як і сучасної цивілізації загалом, можна було б назвати не цифровізацію, та надлишок інформації, а надмірну емоційність. Людина поступово перестає думати, все більше віддаючись емоціям. Збір інформації, аналіз, зіставлення її й наступні висновки – це досить трудомістко та затратно, з погляду витрати енергії. Набагато простіше приймати рішення, «довірившись почуттям», — наголосив єпископ Віктор.

Владика звернув увагу, що у сучасному світі людьми намагаються маніпулювати за допомогою емоцій та почуттів.

«Християнство ніколи не спиралося на емоції. Згадаймо, що в Євангелії постійно звучать заклики Христа «не боятися» і «не жахатися», а хрестити всі народи можна лише коли «навчивши» їх», — пояснив архієрей.

Він нагадав, що у православній аскетиці існує особливий термін «тверезіння», який означає контроль над діяльністю розуму та серця. Тверезість, за словами святих отців, допомагає людині боротися зі схильністю до гріха, а досягти стану тверезіння можна завдяки молитві.

«Протистояти всьому тому інформаційному шуму, який оточує нас, не наражатись на його емоційний вплив і самому не бути провідником негативних емоцій, яких сьогодні надто багато, можна лише тоді, коли розум і серце перебувають у молитві до Бога. Це єдиний засіб, який допомагає нам залишатися людяними», — підсумував єпископ Віктор.

Джерело

Добавить комментарий