Церква була і буде зі своїм народом, – єпископ УПЦ

Якщо страждає народ – страждає Церква, яка невідступно перебуває з людьми.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви із посиланням на blogs.korrespondent.net, про це написав єпископ Віктор (Коцаба).

«Вхід Господній в Єрусалим – це одночасно радісна та скорботна подія. Тому що, з одного боку, Христа зустрічали як Месію, з пальмовими гілками в руках та вигуками «Осанна у вишніх», а з іншого – вже за кілька днів Він буде розіп’ятий на хресті», — сказав єпископ Віктор.

Владика зазначив, що різні богослови звертають увагу на те, що в урочистій зустрічі та жорстокому розп’ятті Спасителя світу брали участь одні й ті самі люди. «Настрої натовпу завжди мінливі: той, хто сьогодні кричить «Осанна!», завтра може волати «Розіпни!», — вважає він.

«Однак дивуватися тут нема чому, бо ще апостол Петро говорив, що «всяка слава людини, як квітка рослини: засохла трава – і цвіт [її] облетів» (1 Пет. 1, 24), а пророк і псалмоспівець Давид стверджував, що «Кожна людина оманлива» (Пс. 115, 2). Це означає, що будь-яка слава не тільки тимчасова, а й лукава.

Церква завжди знала про це. Протягом усього часу існування вона переживала як періоди зовнішнього, видимого розквіту – слави та періоди жахливих гонінь і скорбот – розп’яття. Нічого дивного тут немає, адже й Сам Господь пройшов цим шляхом», — продовжив він.

Ієрарх УПЦ із жалем констатував, що навіть деякі люди Церкви не розуміють, що рано чи пізно вони мають прийти на Голгофу. «Християнин – це послідовник Христа, який слідує за Ним у Царство Небесне. Але увійти туди можна лише через вузькі ворота розп’яття», — нагадав він.

«І сьогодні, коли наша Церква вкотре терпить ганьбу, наклеп та осуд від деяких людей, давайте згадаємо, що нічого іншого нам ніхто не обіцяв. Господь не сказав, що той, хто в Церкві, завжди буде благоденствувати. Навпаки, Він попереджав, що Його учні страждатимуть  у світі (Інн. 16, 33). Христос закликав усіх Своїх послідовників до мужності та наголошував, що Він переміг світ, але ця перемога далася через розп’яття», — сказав архієрей.

Єпископ Віктор наголосив, що Церква була, є і буде зі своїм народом.

«Якщо страждає народ – страждає й Церква, яка невідступно перебуває з людьми. Питання полягає в іншому: чи завжди ми залишаємося з Церквою та в Церкві? Адже багато хто не витримує, бо дуже привабливою є перспектива бути з тим, кому вигукують «Осанна!», і дуже страшно бути з тим, кого сьогодні вимагають розіп’яти. Згадаймо, що ті, хто розпинав, просто не розуміли, за висловом Христа, що вони творять», — пояснив ієрерах УПЦ.

Тому єпископ Віктор закликав просити Бога і для наших ворогів прощення, тому що Він навчав любити їх, навіть якщо вони вбивають цвяхи в наші руки.

Джерело

Добавить комментарий