Божественна Євхаристія – найбільша Таїна, що дана людині для вічного життя

Божественна Євхаристія – найбільша Таїна, яка дана людині, щоби освячувати її та готувати до вічного життя. Про це сказав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у проповіді під час Літургії в храмі преподобного Агапіта Печерського Святої Успенської Києво-Печерської Лаври 21 квітня 2022 року, у Великий Четверток Страсної седмиці.

«Найвеличніше, що сьогодні відбулося – це встановлення Божественної Євхаристії. Це найбільше Таїнство, яке дане людині, щоби освячувати її та готувати до вічного життя. За Божественною Євхаристією знову і знову відбувається спокутний подвиг Спасителя. Переломлюється Тіло Божественне, проливається Кров Божественна і ми причащаємось Тіла і Крові Христових і стаємо здатними вміщати в собі вічне життя і блаженство. Якщо людина не приймає Божественних Тіла і Крові, вона не здатна увійти у вічне блаженство, не здатна прийняти дар спасіння, який Господь повернув кожній людині», – сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Як зазначив Предстоятель, Святі Таїни Христові змінюють і перетворюють людську природу і роблять нас здатними жити вічно на Небі.

«Але щоб причащатися як апостоли, а не як Іуда, людина має бути чесною та щирою перед Богом, і шукати не свою волю, але звершувати Божественну. Тому що воля людська – іноді дуже приваблива і перспективна, – завжди веде до смерті. А Божественна воля може бути гіркою, важкою, неприємною, але вона завжди веде людину до життя», – сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Хто живе за Божественними законами і смиряється, зазначив Архіпастир, той отримує благодать, яка робить людину сильною, і ніяке зло не може її перемогти.

«Будемо же молитися, дорогі брати і сестри, щоби Господь допоміг нам смирятися, приймати труднощі, що зустрічаються на життєвому шляху, і благословив нашу землю і народ миром. Нехай станемо ми всі свого часу причасниками життя вічного у Христі Іісусі Господі нашому, Якому нехай буде слава честь і поклоніння на віки віків!» – закликав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Джерело

Добавить комментарий