Генсек ООН закликав Україну та Росію укласти «Великоднє перемир’я»

Антоніу Гутерріш заявив, що у разі укладання перемир’я на термін з 21 по 24 квітня ООН відправить в Україну гумконвої.

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш закликав Росію та Україну встановити з 21 квітня 4-денне «великоднє перемир’я». Про це він заявив у ході пресконференції, яка відбулася на території штаб-квартири ООН у Нью-Йорку біля бронзової скульптури револьвера зі зведеним курком, але із закрученим у вузол дулом, повідомляє офіційний сайт Організації.

Глава ООН наголосив, що Великдень – це час оновлення, воскресіння та надії, час для роздумів, і він, за його словами, має стати моментом єднання. Але цього року у православний Страсний тиждень триває війна. Великдень збігається із російським наступом на сході України.

«Замість святкування відродження нового життя цей Великдень співпадає з російським наступом на сході України. Інтенсивна концентрація сил і збройної потужності говорить про те, що майбутній бій неминуче буде ще більш жорстоким, кривавим та руйнівним», – сказав він.

Генсек ООН побоюється, що величезних жертв серед цивільного населення не уникнути. «Ті втрати, які ми бачили досі, можуть згаснути порівняно з майбутнім жахом. Цього не можна допустити», – наголосив Гутерріш.

«Сьогодні я закликаю до чотириденної гуманітарної паузи під час Страсного тижня – з Великого четверга й до Великодньої неділі, 24 квітня»,– сказав він.

Гутерріш вважає, що перемир’я допоможе відкрити серію гуманітарних коридорів та створити необхідні умови для безпечного виходу всіх цивільних осіб, які бажають залишити райони протистояння. Організація Об’єднаних Націй готова направити до цих регіонів свої автоколони з гуманітарною допомогою.

Фото: news.un.org: Пресконференція Антоніу Гутерріша на тлі скульптури револьвера із зав’язаним дулом. 

Джерело

Добавить комментарий