Як достойно провести Страсний тиждень?

Страсний тиждень — це шлях не тільки Христів, а й Церкви Христової, а тобто кожної людини.
У дні Страсного тижня необхідно подумки перейматися описаними в Страсних Євангеліях подіями.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ із посиланням на «ФОМА в Україні», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) під час проповіді.

Архієрей нагадав, що після 40-денного посту та свята Входу Господнього в Єрусалим настають особливі дні – Страсний тиждень.

«Цього тижня треба забути про себе і, наскільки це можливо, перейнятися тими подіями, які відбувалися тоді в стародавньому Єрусалимі, а в духовному житті відбуваються щороку. Це дні боротьби Господа за спасіння кожної людини», — сказав владика Антоній.

Він зазначив, що Страсний тиждень — це шлях не лише Христа, а й Церкви Христової, а значить, кожної людини.

«Якщо не пройдемо Страсну седмицю у своєму житті, але через страх або якісь амбіції спробуємо уникнути того, що пережив Христос, то нам не буде участі й у Його Воскресінні. Це шлях спасіння кожної людини. Не можна досягти воскресіння, не будучи зганьбленим і не страждаючи», — додав керуючий справами УПЦ.

За словами владики, у дні Страсного тижня дуже важливо благоговійно перейматися подіями останніх днів земного життя Спасителя, при цьому не дивлячись на них «як на просто хорошу та унікальну історію», а оцінюючи самого себе, запитуючи: «Хто я сьогодні в цих подіях ? Що переживаю? Чи не уподібнююсь Юді, який поставив перед Богом своє розуміння месіанського служіння і, не отримавши реалізації цієї земної мрії, продав свого Божественного Вчителя? Може, я зі страху, подібно до апостола Петра, зраджу свого Бога і Церкву?» — продовжив митрополит Антоній.

«Все проходить. Пройде Страсний тиждень. Ми не знаємо, скільки триватиме Страсний тиждень для нашої Церкви в цей період, але кожен має розуміти, що він завжди завершується. І завершується не поразкою та похоронною мовчанкою, а Світлим Христовим Воскресінням», — вважає ієрарх УПЦ.

Митрополит Антоній нагадав, що християни покладають свої надії на Бога, адже «все перебуває у Його владі: і торжество, і слава, і життя, і смерть». «І для того, щоб мати участь у житті Христовому, треба розуміти, що воно дається через страждання, очищення себе, тобто через здатність людини дати самій собі правильну оцінку», — додав архієрей.

«Дай Бог, щоб ми гідно пройшли свій Страсний тиждень, не зрадили, не продали, не судили нікого: Бог Син оцінюватиме життя кожної людини», — підсумував керівник справами УПЦ.

Митрополит Антоній (Паканич)

Джерело

Добавить комментарий