Євангельський приклад глобальної брехні

Інформація творить історію не менше, ніж мечі та списи. Більшість великих світових протистоянь — це конфлікт правди і брехні. Від створення світу і донині триває боротьба за визначення того чи іншого шляху правдивим і вірним, тому поширена інформація може докорінно змінити хід історії.

В ці пасхальні дні згадаємо один із євангельських прикладів глобальної брехні, яка мала серйозні наслідки. Факт воскресіння Христа був катастрофою для книжників і фарисеїв, поворотом історії, який вони не чекали. Щоб приховати власний злочин і помилку в трактуванні тих подій, вони поширили глобальний фейк про викрадення тіла Ісуса його учнями.

«І, зібравшись зо старшими, вони врадили раду, і дали сторожі чимало срібняків, і сказали: “Розповідайте: Його учні вночі прибули, і вкрали Його, як ми спали”. Як почує ж намісник про це, то його ми переконаємо, і від клопоту визволимо вас» (Євангеліє від Матфія 28:12-14).

Фарисеї були впливовими людьми в Ізраїлі, мали зв’язки із світською владою і постійно цим користувалися. Вони добре розуміли політичну ситуацію і були вправними маніпуляторами. Саме вони підбурили народ і, говорячи сучасною мовою, пролобіювали смертний вирок для Христа. Після Його страти, фарисеї були задоволені, про що свідчать їх подальші дії.

Правда про божественну природу Іісуса Христа та Його мета приходу в цей світ є частиною великої Історії. Вона є досить простою для розуміння, але часто незручною для прийняття. Визнання факту воскресіння Христа зруйнувало б всі системи цінностей, влади та стосунків, які духовна еліта Ізраїлю вибудовувала багато років. Це був би крах їх авторитету і розвінчання вдаваної «святості». Тому фарисеї вчинили ще один гріх – поширили неправду, ніби воскресіння Месії є зрежисованою маніпуляцію його учнів.

Вони мали бути служителями Бога, але стали Його противниками. Вони так сильно впивалися своєю показною святістю, що пропустили день відвідання. Фарисеї стояли на своєму, навіть коли завіса в храмі роздерлася, навіть коли землетрус сколихнув Єрусалим і навіть, коли померлі вийшли із своїх гробів. Вони будували брехню на брехні, платили за брехню солдатам, тільки б правда про їхню помилку не стала відома всім.

Викриття певного злочину і очікування наслідків за нього штовхає людей до брехні. Вони сподіваються, що одна неправда покриє іншу й часто йдуть на безумні авантюри лише б приховати свою поразку.

За матеріалами джерела

Добавить комментарий