Світла седмиця та Світла середа

З апостольських часів Пасха святкується сім днів. Свято триває від Великодня до Неділі Фоми. Цей тиждень називається Світла Седмиця. Кожен день його називається Світлим. У церквах усі дні Седмиці богослужіння подібні богослужінню Великодніх свят. Царські врата православних храмів весь цей час залишаються відкритими.

66-е правило Шостого Вселенського Собору говорить нам:

"Від святого дня Воскресіння Христа Бога нашого до тижня нового [тобто до Фоминої неділі] протягом усієї седмиці вірні мають у святих церквах безперестанно вправлятися у псалмах і співах і піснях духовних, радіючи і тріумфуючи в Христі, і слухаючи читання Божественних писань, і святими таємницями насолоджуючись. Бо таким чином з Христом купно воскреснемо, і вознесемося. Через це у зазначені дні нехай не буде кінських змагань або інших народних видовищ".

Кожного дня, після Літургії, відбуваються Хресні ходи, що символізують хід жінок-мироносиць до гробу Ісуса Христа. На Хресній ході вірні моляться та йдуть із запаленими свічками.

На Світлу Седмицю немає вінчань та заупокійних молитов. Відспівування покійних здійснюються, але вони більш ніж наполовину складаються з піснеспівів Великодня.

Світлої Середи вірні прославляють Собор преподобних єгипетських отців та вшановують два чудотворні образи Пресвятої Богородиці: Касперівську та Білевську “Взискання загиблих”.

За матеріалами джерела

Добавить комментарий