В Італії, на відміну від України, заборонять сурогатне материнство

В Італії мають намір заборонити сурогатне материнство, навіть якщо дитина народилася в іншій країні, наприклад, в Україні, яка забезпечує 25% усіх сурогатних матерів. Італійський парламент готовий ухвалити закон, згідно з яким сурогатне материнство є злочином і тягне за собою покарання, навіть якщо пара скористалася послугами сурогатної матері в іншій країні. Про це написав католицький ресурс Church Militant. Насамперед йдеться про Україну, яка контролює понад 25% світового ринку сурогатного материнства, особливо після того, як Індія, Таїланд та Непал перестали постачати відповідні послуги. Щомісяця більше 150 українок пропонують послуги сурогатного материнства та підписують контракти, за якими повністю відмовляються від усіх прав на майбутню дитину.

Україна стала світовим лідером у послугах сурогатного материнства. Цей ринок щорічно приносить країні понад 1,5 мільярда доларів, тому українські законодавці опираються спробам його регулювання. Через це зростає кількість покинутих дітей та дітей без громадянства, оскільки за умовами контракту діти, що народилися у сурогатних матерів, не є громадянами України. В умовах військового конфлікту з Росією виявилися «лякаючі наслідки перетворення життя на товар», коли «багато немовлят тепер полишені в Україні».

«Сурогатних матерів змушують робити аборти, якщо у клієнтів змінюються плани. Агентства сурогатного материнства піддають їх фінансовій експлуатації, не забезпечують їм нормальних умов життя та належного медичного обслуговування під час пологів та у разі ускладнень при вагітності. <…> Сурогатне материнство завдає жінкам тривалої фізичної та психологічної шкоди», – йдеться у статті.

В Італії з 2004 року за будь-яку діяльність, пов’язану з сурогатним материнством, засуджують до ув’язнення від трьох місяців до двох років та штрафу від 600 000 до 1 мільйона євро. За реєстрацію сурогатної дитини в реєстрах актів цивільного стану на чиновників чекає ув’язнення на строк від 5 до 15 років. Понад 40% клієнтів сурогатних матерів складають одностатеві пари.

Алесія Крочіні, президент Rainbow Families, асоціації батьків-гомосексуалістів, назвала закон про заборону сурогатного материнства «репресивним, ліберальним та фашистським». «Немислимо, щоб практика, яка здійснюється в суверенних та демократичних країнах, таких як США та Канада, могла переслідуватися в Італії навіть щодо іноземних громадян», – заявила Крочіні.

Джерело

Добавить комментарий