Як навчитися молитися?

— Як навчитися молитися?

– Апостоли просили Господа навчити їх молитві, й Він дав нам дуже дієву та просту молитву «Отче наш». Тут і славослов’я, й ​​покаяння, й подяка, й прохання. Хоча Отець наш Небесний знає все, що ми потребуємо, насамперед прохання до Нього. Якщо і зволікає виконувати, то для того, щоб ми самі усвідомили нікчемність своїх прохань. У самій молитві вже є прохання про: їжу,  захист, зцілення наших душ і наше вічне спасіння.
Молитва є нашим скарбом на Небесах. Отже, якщо молимося, то й серце наше там буде (пор. Мф. 6, 21), а все, що нам  тут потрібне, то додасться нам. Сказано ж: «Шукайте ж перш за все царства Божого та правди його, і це все додасться вам» (Мф. 6, 33).

Молитва кожної людини має космічне значення, — не тільки індивідуальне, бо впливає, припустимо, на її рід, сім’ю або найближче оточення, але й на весь світ. Так само як і кожен наш злочин наближає весь світ до смерті.

Якщо ми про тіло своє дбаємо: живимо, одягаємо, оберігаємо його, то як же про душу не подбати? Життя душі підтримується молитвою.

Ти тільки почни молитися. Адже і в цей світ немовля коли приходить, батьки спочатку повністю дбають про нього; так само і Бог, коли людина народжується в духовне життя, у всьому допомагає їй.

Схіархімандрит Ілій (Ноздрін)

Добавить комментарий