Давайте воскреснемо разом!

Помічали, як швидко минає пасхальна радість? Через це все наші печалі-спогади стираються, свято забувається, й Церква тут приходить нам на допомогу, бо так влаштований тлінний світ: тут усе повторюється. Інакше ми просто забули б Великдень — тут, у земному житті.

У вічному житті вже не буде календаря, бо там не потрібні нагадування. Живучи в атмосфері Царства Божого, ми повністю будемо з Богом і пам’ятатимемо все й так. Тут же, на землі, ми нічого не пам’ятаємо, а лише забуваємо. Говоримо «Христос воскрес!», розбиваємо фарбовані яйця, а потім готові вже побити одне одного.

Пасхальне яйце – символ радості, символ життя, бо з нього народжується життя. Гріб подарував нам життя. А ми, прийшовши з церкви, починаємо сваритися через одяг, частування, якісь подарунки — загалом, постійно знаходимо привід для ремствування. Так, у нас проблеми, криза, безробіття, життя сповнене труднощів. Але що ж у результаті? Ми будемо судитися насамперед у тому, як проживаємо Воскресіння Христове на власному досвіді. І судитимуть нас люди, і насамперед — наші діти, які чекають від нас великоднього вітання, втіленого у життя.

Воскреснути – значить піднятися. Це означає, що, впавши, я встаю та відкидаю від себе якнайдалі весь бруд, пил, прах і тління, які мучили мене і терзали. Я випростуюсь і сміливо дивлюся вперед, без вагань та страху. Ось що таке воскресіння. Воскресни і ти, воскресніть всі, давайте воскреснемо разом!

Андрій Конанос

Добавить комментарий