За примусову політкоректність критикують MICROSOFT WORD

Нові варіанти редагування тексту в Microsoft Word у «політкоректному дусі» викликали гнів навіть у феміністок.

Зокрема інструмент для редагування документів від комп’ютерного гіганта Microsoft піддався критиці за те, що радив словосполучення «біологічна жінка» замінювати на «призначений жінкою при народженні», повідомляє The Telegraph. Це нововведення явно зроблено для ЛГБТ-спільноти та різних «гендерно-небінарних осіб».

Критики кажуть, що це рівносильно цензурі писемності та висміювання мови, кидаючи виклик біологічному та лінгвістичному значенню слова «жінка».

Таким чином Microsoft Word намагається впровадити функцію «інклюзивної мови», яка спонукає авторів уникати використання певних слів і пропонує «прийнятніші» заміни.

Так, Word не тільки радить людям уникати терміну «біологічна жінка», а й закликає їх замінити багато фраз, що вказують на статеву приналежність менш «ґендерно упередженими».

Ці нововведення викликали хвилю критики, у тому числі й серед феміністок, які дивуються, чому Microsoft вважає біологічне визначення жінки потенційно образливим.

Раніше подібна практика впроваджувалась у Google, де також пропонувалося не використовувати певні слова, тому що вони «недостатньо інклюзивні», але була фактично згорнута.

Джерело

Добавить комментарий