Головні аспекти молитви «Отче наш»

«Отче наш» – зразок молитви, у ній міститься все, що необхідно для духовного та фізичного життя православного християнина.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви із посиланням на сайт «Православне життя», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«У молитві «Отче наш» є два головні аспекти, які показують нам, якою має бути справжня молитва людини. Перший аспект – це спрямованість та зміст. Молитва «Отче наш» демонструє, що головною цінністю в житті людини є не якісь блага – духовні чи матеріальні, – а щось вище, тобто Сам Бог. І саме до Нього ми повинні прагнути всією душею. Другий же аспект вказує на те, що дієвіша молитва спільна», — зазначив митрополит Антоній.

Владика пояснив, що звернення до Бога не «Отче мій», а «Отче наш» вказує на одну важливу особливість молитви: вона вимовляється від імені всієї християнської спільноти як єдиної сім’ї.

На думку святителя Іоанна Златоуста, звернення до Бога «Отче наш» «скасовує будь-яку соціальну нерівність між людьми і цим закликає нас любити всіх людей, незалежно від їхнього становища в суспільстві».

Митрополит Антоній звернув увагу, що, називаючи Бога «нашим», ми також сповідуємо Його «сущим на небесах». «Визнання Бога тим, хто перебуває на Небесах, так би мовити, не координатне, а якісне.

Небо – це не стільки місце, скільки стан. Небо це те, де немає нічого порочного, заплямованого гріхом. І, говорячи про те, що Бог перебуває на Небесах, ми тим самим визнаємо, що Він вільний від усього нечистого та гріховного, що Бог є абсолютною святістю.

Проте ми також маємо можливість долучитися до Його святості. І один із засобів для цього – молитва до Бога. Адже саме в молитві Бог, незбагненний у своїй сутності, стає досяжним і нескінченно близьким для людини – за допомогою благодаті», — пояснив митрополит Антоній.

Він нагадав, що завдяки молитві людина з кожним разом стає все ближче і ближче до Бога як свого Небесного Отця.

Джерело

Добавить комментарий