Заклик до влади на місцях — не порушувати закони України, — Юридичний відділ УПЦ

Рішення органів місцевого самоврядування про заборону чи обмеження діяльності релігійних громад Української Православної Церкви, а також вимоги про зміну підпорядкування на користь «Православній церкві України» – є незаконними і в умовах воєнного стану мають ознаки диверсійної діяльності. Про це йдеться у заяві Юридичного відділу Української Православної Церкви від 6 травня 2022 року.

«Відповідно до ст. 19 Конституції України «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України»», – нагадується у заяві.

«Жодний закон або нормативно-правовий акт України не наділяє органи місцевого самоврядування правом забороняти або втручатись у діяльність релігійних організацій, навіть за умови воєнного стану. А вимога посадових осіб та органів місцевого самоврядування про зміну підлеглості релігійних громад УПЦ на користь новоутвореного «ПЦУ» є втручанням у внутрішні справи релігійної громади. Це суперечить як Європейській Конвенції з прав людини, так і Конституції України, оскільки «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави» (ст.35 Конституції України)», – наголошується у заяві.

Враховуючи зазначене, Юридичний відділ констатує, «що рішення про заборону діяльності релігійних громад УПЦ або примушування до «переходу» у «ПЦУ» є незаконними та не мають ніякої юридичної сили», розколюють суспільство «та мають ознаки диверсійної діяльності, за що передбачена юридична відповідальність».

«У зв’язку із цим, закликаємо органи місцевого самоврядування не порушувати закони України, не забороняти та не обмежувати діяльність віруючих та релігійних громад УПЦ у праві на свободу віросповідання, а правоохоронні органи своєчасно та неупереджено реагувати на такі порушення», – йдеться у заяві.

Добавить комментарий