Духовенство та віряни всіх єпархій Української Православної Церкви продовжують допомагати співвітчизникам

Духовенство та віряни всіх єпархій Української Православної Церкви продовжують жертвувати й закуповувати необхідне для гуманітарної допомоги військовослужбовцям і мирним людям, котрі постраждали від бойових дій в Україні. Посильна підтримка надається також незаможним, хворим, багатодітним та іншим категоріям громадян, які потребують опіки.

До вантажів, що збирають на парафіях та в монастирях, а також отримують як благодійну допомогу від фондів та зарубіжних громад, входять продукти харчування, медикаменти, засоби гігієни, вода та інше.

Харківська єпархія нещодавно прийняла 43 тонни продуктів від Предстоятеля Української Православної Церкви та фонду Вадима Новинського на честь Покрову Пресвятої Богородиці. Допомогу роздають харків’янам і жителям області, які проживають у районах активних військових дій, передають військовослужбовцям ЗСУ та пораненим до лікарень, привозять до бомбосховищ і станцій метро, де люди ховаються від обстрілів, роздають сім’ям з дітьми та всім нужденним.

7 тонн гуманітарного вантажу відправили до Харкова віряни Вінницької єпархії. Продукти харчування, медикаменти та засоби гігієни зібрані силами парафій і благодійників.

Одеська єпархія доставила до м. Миколаїв, де вже місяць відсутнє водопостачання, 25 тонн води із джерела Успенського монастиря. До вантажу також увійшли 1000 буханців хліба і паски, спечені в Іверському та Іллінському монастирях.

Сімферопольська єпархія надала допомогу Новокаховській єпархії. 10-тонний вантаж направив до Херсонської області Інкерманський монастир. До нього увійшли предмети першої необхідності, продукти, близько 500 лікарських препаратів і паски.

Православні з Румунії та парафіяни Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ пожертвували Запорізькій єпархії 2 тонни продуктів харчування (макарони, борошно, дитяче харчування та ін.), а також засоби гігієни.

Сумська єпархія відправила мешканцям п’яти сіл Битицького старостинського округу продукти харчування, медикаменти, засоби гігієни, побутової хімії, дитяче харчування, підгузки, одяг (загальний обсяг вантажу – 40 куб.м), двічі завозила продукти до Зеленого Рою. Лікарські препарати зі Львова передані до Сумського госпіталю ветеранів війни, хірургічного відділення міської лікарні №5, клініки «Юнікам» у Сумах. Понад 70 разів надавалась адресна фінансова допомога (поповнення телефонного рахунку, транспортні витрати, придбання продуктів харчування). Для саперів придбано спеціальне обладнання для розмінування. Підрозділу тероборони передано 30 спальних мішків.

У межах постійної допомоги українським військовим та медикам Київська духовна академія і семінарія передала лікарські препарати й перев’язувальні матеріали лікарням Києва. Частину допомоги (системи, пластирі, препарати для парентерального харчування) доставлено в «Охмадіт». Військовослужбовцям ЗСУ передані аптечки, рукавички, антисептики, перев’язувальні матеріали. Допомога надана за участю віруючих Вроцлавської єпархії Польської Православної Церкви.

Медичні препарати від Києво-Печерської Лаври доставлені до філії «Київського обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» та Київської міської клінічної лікарні №6. До храмів та медзакладів Бучанського і Фастівського районів Київської області від обителі передано дитяче харчування та одяг. Надано необхідну допомогу сім’ї погорільців.

10 бронежилетів відправив на передову настоятель Вознесенської парафії м. Чернівці протоієрей Павло Павленко. Чернівецько-Буковинська єпархія передала військовим уже понад 100 бронежилетів.

Житомирська єпархія закупила для військових амуніцію, лікарські препарати й багато іншого на суму 50 тисяч гривень.

Громада храму Казанської ікони Божої Матері м. Хмельницький Хмельницької єпархії зібрала близько 14 тисяч гривень, на які закуплено матеріали (мотопомпа, рукави та кабель) для саперів інженерної роти.

Посилку з медикаментами для воїнів ЗСУ зібрала громада храму мученика Іоанна Воїна м. Кременчук Кременчуцької єпархії. В переліку переданого – 40 найменувань ліків, а також пристрій для приготування їжі в польових умовах і пальне для швидкого розведення вогню.

5 аптечок, 2 пари тактичних окулярів для військових закупила Тернопільська єпархія. Передано також продукти військовослужбовцям до Луганська та сім’ям-переселенцям із Маріуполя та Ірпеня. Направлено медикаменти у Харків.

Громада Благовіщенського храму м. Кропивницької Кіровоградської єпархії провела благодійний ярмарок і збір пожертв для поранених. Зібрані 9 тисяч гривень передано військовому госпіталю.

Іллінська парафія м. Лисичанськ Сєверодонецької єпархії щодня забезпечує городян джерельною водою зі свердловини на території храму. У Лисичанську та прилеглих містах відсутнє водопостачання.

Настоятель храму прп. Серафима Саровського м. Гола Пристань Херсонської єпархії закуповує і пропонує парафіянам та всім охочим медикаменти за цінами накладної з оптової бази. У переліку близько 90 ліків, а також вата, бинт, марля. Відсутні препарати, що необхідні городянам, протоієрей Геннадій Шкіль купує на замовлення.

В Одеській єпархії запущено соціальний проект «Благодійна медична евакуація». Він необхідний людям, які через хворобу чи інші причини не можуть самостійно пересуватися і потребують перевезення на спеціально обладнаному транспорті. Автомобіль замовляють телефоном, передбачено перевезення по місту та Одеській області.

Благодійний фонд «Фавор» купив металопластикові вікна для двох відділень Чернігівської центральної районної лікарні. У березні 2022 року заклад був в епіцентрі бойових дій, його будівлі та інфраструктура серйозно постраждали, проте персонал не припиняв роботу. Щоби лікарня могла відновити операції в повному обсязі у пристосованих для цього приміщеннях, БФ «Фавор» придбав металопластикові вікна для відділень реанімації та операційного блоку.

 

Джерело

Добавить комментарий