Психологія: Як побороти ревнощі та недовіру до чоловіка ?

Як побороти ревнощі та недовіру до чоловіка?
Як відомо, ревнощі є негативним почуттям, воно виникає на тлі нестачі уваги з боку коханої людини. Не через нього одного, звичайно… Конфліктні ситуації в сім’ї, що найчастіше пов’язані з ревнощами, тому варто поговорити про те, які причини можуть викликати це почуття.

Ревнощі можуть бути результатом перенесеної психологічної травми. Якщо людина перенесла зраду коханого, тоді у неї формується своєрідна «установка на ревнощі» чи вона готова, що її незабаром обдурять. Деякі жінки переживають, якщо їхній чоловік дивиться на інших дівчат, вони починають гризти себе, а також і партнера нескінченними підозрами.

Часто ревнощі розвиваються без причин, на основі внутрішнього характеру індивідуума та його особливостей виховання. Зазвичай до цього негативного стану схильні невпевнені та тривожні жінки, вони потрапляють у так звану емоційну залежність від чоловіка і постійно невпевнені у подальшій долі свого міцного союзу.


Щоб позбутися від цього обтяжливого почуття жінці важливо дотримуватися деяких рекомендацій. Необхідно прийняти факт ревнощів. Не варто переконувати себе, що ви не ревнуєте, саме усвідомлення проблеми вже буде першим кроком до її викорінення. Подумайте про те, що варто шукати ознаки ревнощів тільки у разі, якщо ви вирішили розлучитися. Якщо ж ви налаштовані на щасливе подружжя, навіщо вишукувати нові приводи для страждань?

Ревнощі у жінки часто розвиваються на тлі недовіри до чоловіка, відповідно, варто сісти й разом обговорити, як же можна відновити довірчі стосунки, варто щиро поговорити один із одним про наболіле та постаратися зрозуміти, чому підозри переслідують вас.

Якщо ж це негативне почуття захоплює жінку повністю, вона не повинна тримати ці емоції в собі, выплескуйте їх на папір, тим самим можна дещо розвантажити емоційний фон і не висловлювати свої підозри особисто, провокуючи тим самим конфліктні ситуації.

Якщо жінка не впевнена в собі, і ревнує чоловіка до жінок, які, на її думку, красивіше її, варто попрацювати над своєю самооцінкою. Запишіть, якщо інші дівчата красивіші за вас, а також не забудьте відобразити на папері й свої привабливі риси, підкресливши їх гідність. Звичайно, недоліки є у всіх, ідеальних людей немає, а ось вміле виділення позитивних якостей додасть впевненості в собі.

У деяких ситуаціях страх втрати призводить дружину до того, що вона намагається робите все, щоб заповнити собою всі сфери існування чоловіка, тим самим вона просто перекриває йому повітря, не даючи особистого простору, який має бути у кожної людини. Поводячись таким чином, можна добитися тільки одного — чоловік захоче звільнитися від шлюбних уз.

І пам’ятайте, що ревнощі ще ніколи не допомагала утримати поруч коханого, тому важливо працювати над собою, і припинити створювати безглузді ситуації, коли причин для ревнощів просто немає, окрім як у вашій голові. Вчіться довіряти своїй половинці. Якими б сильними не були негативні емоції, зібравши свої сили в так званий кулак, можна побороти цю ваду, і тоді любов у вашій родині відродитися з новою силою.

Варто сказати, що іноді ревнощі розбавляють рафінованими стосунками, але все добре в міру, тут не можна переборщити. Це як суп, в якому велика кількість перцю зробить блюдо неїстівним, а невелика кількість спеції тільки підвищить апетит, що добре.

Якщо впоратися з муками ревнощів не вдається поодинці, не варто себе картати, а можна проконсультуватися з психологом, кваліфікований фахівець завжди допоможе розібратися в ситуації та порадить, як себе вести правильно, що саме варто вжити для нормалізації емоційного фону, навчить як перемикатися від проблеми, а також порекомендує інші психологічні маневри.

Повторюся, що нормальна самооцінка допоможе в боротьбі з ревнощами, позбавить жінку від невпевненості. Не варто порівнювати себе з іншими жінками, особливо з тими, у яких є явні переваги перед вами. 

Краще зайнятися собою: вдосконаленням свого внутрішнього та зовнішнього стану, що набагато краще, ніж постійно ревнувати чоловіка без видимих на те причин.
Психологи рекомендують ревнивицям розібратися у своїх емоціях, і зрозуміти, що ж змушує їх ревнувати і не довіряти чоловікові. Важливо визначити ситуації, які провокують сплеск ревнощів і розібратися з цим станом. Необхідно контролювати емоційний фон, намагатися виводити його на нейтральний рівень.

Так само поділіться з чоловіком своїми переживаннями, нехай у цей момент жінка виглядає безглуздо, але зате відверта розмова іноді допомагає позбутися від надуманих проблем. При цьому намагайтеся не підвищувати тон і не висувати звинувачень чоловікові, спілкування має бути позитивним.

У тих випадках, коли розмова з чоловіком не увінчався успіхом, і ревнощі не залишають вас, постарайтеся просто переключитися від цих негативних думок, займаючись якоюсь справою, намагайтеся створювати позитивні мислеформи, думайте про хороше, частіше згадуйте теплі моменти вашого подружнього життя і все налагодиться.

Цінуйте один одного!

www.mednarodna.com.ua

 

Добавить комментарий