Що допомагає подолати страх

Довіра Богові та Його Промислу допомагає подолати страх.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви із посиланням на сайт «Православне життя», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Страх відступає, якщо не ховатися, а глянути йому у вічі. Страх слабкий і безсилий. Він лопається як мильна бульбашка навіть при слабкій спробі чинити опір йому. Але цю спробу потрібно зробити, а не безвільно капітулювати перед ним», — наголосив митрополит Антоній.

Владика пояснив, що все, що ми робимо, піддаючись страху, буде безплідним і згубним.

«У первозданній людській природі немає страху, бо створена людина за образом і подобою Божою. Страх не від Бога, він завжди приходить ззовні. Через все Святе Письмо звучить заклик «Не бійся!» – від Книги Буття до Книги Одкровення. Христос неодноразово закликав своїх учнів не боятися – святого апостола Петра, коли наказав йому йти назустріч по воді, зляканих і збентежених учнів, коли явився їм після Свого Воскресіння, а також зміцнюючи їх напередодні Свого Вознесіння. Тому що, будучи Богом і людиною, розумів, як їм буде важко подолати всі сумніви та тривоги», — зазначив керівник справами УПЦ.

Митрополит Антоній нагадав, що іноді необхідно «просто зазнати нападів страху – і можна залишитися вірним своїм переконанням, обіцянкам».

Джерело

Добавить комментарий