Не зважаючи на закон, місцева влада продовжує забороняти діяльність УПЦ

Органи місцевого самоврядування продовжують приймати незаконні рішення щодо заборони чи обмеження діяльності місцевих релігійних громад Української Православної Церкви. Представники влади також змушують віруючих переходити до розкольницької «Православної церкви України».

На Рівненщині депутати Дубенської міської ради 13 травня 2022 року ухвалили звернення до священнослужителів і парафіян Української Православної Церкви м. Дубно. Віруючих закликали «відкинути усілякі чвари та об’єднатися довкола Православної Церкви України, правонаступниці Київської митрополії, чи інших християнських церков, які наслідують українську позицію». Громадам рекомендували протягом одного місяця провести загальні збори й ухвалити рішення про зміну канонічного підпорядкування, внести до своїх статутів відповідні зміни та подати їх на реєстрацію.

На Київщині депутати Кагарлицької міської ради 12 травня 2022 року призупинили діяльність Української Православної Церкви на території Кагарлицької МТГ на період воєнного стану. Заборонені будь-які збори або заходи в приміщеннях УПЦ та прилеглих до них територіях. Охорона об’єктів доручена поліції.

На Одещині депутати Доброславської селищної ради 11 травня 2022 року ухвалили звернення до настоятелів діючих на території громади храмів Української Православної Церкви із закликом вийти з Московського Патріархату та приєднатися до ПЦУ.

На Житомирщині депутати Олевської міської ради 10 травня 2022 року ухвалили рішення про заборону на території громади Української Православної Церкви. Обговорення цього питання перед голосуванням тривало 3 години. Рішення набуде чинності після підписання головою міськради.

На Львівщині депутати Червоноградської міської ради 5 травня 2022 року звернулися до настоятеля та парафіян храму святого Іоанна Богослова Української Православної Церкви м. Червоноград із закликом «вжити всіх необхідних заходів в термін двох тижнів щодо виходу з московського патріархату та єднання з Помісною  Православною Церквою України».

На Кіровоградщині депутати Кропивницької міської ради підтримали звернення до митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа та керівників міських релігійних організацій Української Православної Церкви з вимогою «розірвати всі юридичні зв’язки з російською православною церквою (московським патріархатом), вжити необхідних заходів щодо зміни канонічного статусу церкви та виходу з московського патріархату».

Проект рішення про звернення до Верховної Ради з вимогою ухвалити закон про заборону діяльності Української Православної Церкви в Україні зареєстровано в апараті Волинської обласної ради. Його винесуть на розгляд найближчої сесії. Депутати також планують звернутися до начальника обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка з вимогою негайно розглянути питання щодо скасування в установленому законодавством порядку статутів та державної реєстрації релігійних громад УПЦ на території Волинської області. Правлячих архієреїв Володимир-Волинської та Волинської єпархій УПЦ народні обранці мають намір закликати сісти за стіл переговорів із представниками «Православної церкви України», щоби спільно знайти шлях до об’єднання.

Мер м. Шепетівка Хмельницької області Віталій Бузиль провів на площі перед Михайлівським кафедральним собором збори городян із голосуванням за перехід релігійної громади Української Православної Церкви до «Православної церкви України». Як повідомляють ЗМІ, зміну юрисдикції підтримали близько півтори тисячі людей. Протест духовенства та парафіян, які засвідчили свою вірність Українській Православній Церкві, мер проігнорував та оголосив про перехід громади до ПЦУ. Віруючі вже тиждень звершують у соборі молитовне стояння та несуть чергування, побоюючись захоплення богослужбової будівлі.

Нагадаємо, у зв’язку з ухваленими низкою міськрад постановами про заборону або обмеження діяльності релігійних громад Української Православної Церкви, Юридичний відділ УПЦ виступив із заявою. У ній наголошується, що подібні рішення, а також вимоги щодо зміни підпорядкування на користь «Православній церкві України» – є незаконними і в умовах воєнного стану мають ознаки диверсійної діяльності.

Священний Синод УПЦ у Заяві від 12 травня 2022 року зазначив, що «будь-які рішення про заборону нашої Церкви та обмеження прав її віруючих злочинні та порушують Конституцію України».

Джерело

Добавить комментарий