Чому важливо довіряти Богу, – єпископ Віктор (Коцаба)

Чому важливо довіряти Богу, – єпископ Віктор (Коцаба)

Те, що неможливо людині – можливо Богові. Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це вікарій Київської Митрополії єпископ Віктор (Коцаба) написав у своєму телеграмі.

«Є відоме прислів’я, яке говорить: «Хочеш розсмішити Бога – розкажи Йому про свої плани». Дійсно, надто часто сподіваємось на власну мудрість і розважливість, забуваючи при цьому, що всім у нашому житті керує Промисел Божий», – сказав єпископ Віктор.

Архієрей навів слова апостола Якова, який критикуючи людську самовпевненість говорив: «Тепер послухайте ви, що говорять: «сьогодні чи завтра вирушимо в таке місто, і проживемо там один рік, і будемо торгувати та отримувати прибуток»; ви, що не знаєте, що станеться завтра: бо що таке ваше життя? пара, що є на короткий час, а потім зникає. Замість того, щоб вам говорити: «Якщо завгодно буде Господеві та живі будемо, то зробимо те чи інше», – ви, за своєю гордістю, славитеся: всяке таке марнославство є зло» (Як. 4, 13).

«У цьому тексті важлива не лише критика гордовитості та марнославства, а й концентрація уваги на тому, що плани повністю залежать від Бога. Це не означає, що бажання людини або її думки співпадатимуть із тим, чого хоче Бог. Часто буває навпаки. У пророка Ісаї про це сказано так: «Мої думки – не ваші думки, не ваші шляхи – шляхи Мої, говорить Господь. Але як небо вище за землю, так шляхи Мої вищі за шляхи ваші, і думки Мої вищі за думки ваші» (Ісая 55, 8-9)», – пояснив єпископ.

Ієрарх УПЦ вважає, що важливим є не тільки те, що ми не завжди можемо зрозуміти Бога, але й те, що Він діє так, як ми навіть помислити не в змозі.

«Дуже часто здається, що у житті склалася така ситуація, виходу з якої немає. Глухий кут. Але потім, раптом, втручається Сам Господь – і ще вчора нерозв’язна проблема просто зникає миттєво! З Божою допомогою слабкий стає сильним, боягуз – сміливим, бідний – багатим, дурень – мудрецем. «Неможливе людям можливо Богові» (Лк. 18, 27) і «людям це неможливо, Богові ж все можливо» (Мф. 19, 26)», – продовжив єпископ Віктор. Архієрей зазначив, що сьогодні, коли ми вступили в період невизначеності, коли здається, що виходу немає, треба дати місце Богу. «Людська логіка не здатна вирішити багато проблем, із якими стикається людина, суспільство та Церква. Але ми твердо віримо, що вирішити їх може Господь. Єдина умова для цього – наша віра в Нього, гаряча молитва та усвідомлення того, що Бог дбає про благо кожного», – підсумував єпископ Віктор.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial