Оклахома пішла ще далі за Техас у справі захисту життя ненароджених дітей

Оклахома пішла ще далі за Техас у справі захисту життя ненароджених дітей
Законодавчий орган Оклахоми проголосував за остаточне ухвалення законопроекту про заборону більшості абортів з моменту зачаття, що робить його найбільш обмежуючим законодавством щодо абортів у країні.
Законопроект Палати представників 4327, створений за моделлю заборони на аборт, яка зараз діє в Техасі, передбачає цивільну відповідальність будь-кого, хто бере участь у проведенні або підтримці аборту.
 
Будь-який громадянин може подати позов від імені ненародженої дитини і отримати відшкодування не менше 10000 доларів США за аборт, пише Родина на FB.
Закон передбачає винятки щодо життя матері, випадки зґвалтування та кровозмішення, про які повідомляється влада. У ньому також міститься положення, яке стверджує, що прийом ранкових таблеток Плану Б або інші форми екстреної контрацепції не вважаються абортами згідно із законом.
Законопроект набуде чинності, щойно його підпише губернатор Кевін Стітт. Два тижні тому Стітт підписав закон Оклахоми про серцебиття, який забороняв аборти після шести тижнів вагітності.
Стітт, який пообіцяв зробити захист ненароджених пріоритетом у своєму штаті, останніми тижнями підписав низку законів, що обмежують аборт.
До ухвалення Закону про серцебиття Оклахоми він підписав закон, згідно з яким аборт буде злочином, за який передбачено до 10 років ув’язнення та штраф у розмірі 100000 доларів. Цей закон має набути чинності в серпні, після закінчення повноважень Верховного суду та ухвалення рішення у справі Роу проти Вейда.
Хоча кілька штатів США прийняли закони про «серцебиття», що обмежують аборт на ранніх термінах вагітності, вони були заблоковані судом. Прийняття закону в техаському стилі розглядається як спосіб уникнути цієї долі. Закони дозволяють приватним громадянам подавати цивільні позови проти тих, хто робить або допомагає жінкам робити аборт.
Як повідомдяється, О. Картер Снід, професор права з Університету Нотр-Дам написав у статті Washington Post, що стратегія, яка використовується в Техасі, є способом запобігти судовим оскарженням.
«Закон дозволяє лише приватним громадянам подавати цивільний позов до суду штату Техас проти тих, хто робить, допомагає та підтримує аборт після виявлення серцебиття плода», – сказав Снід.
«Техаська стратегія була геніальна в тому, що вона ухилялася від звичайної судової заборони федерального суду, який має конституційні повноваження діяти лише тоді, коли сторони, які стоять перед ними, залучені в реальну суперечку, — продовжив Снід. — Оскільки ані державні чиновники, ані приватні особи, яких обвинувачено у справі, не були залучені до виконання закону, Верховний Суд не мав повноважень для втручання».
Один із співавторів законодавства штату Оклахома, республіканець Венді Стірман з Коллінсвілля, штат Оклахома, сказав у випуску новин, що положення про цивільну відповідальність було додано для посилення раніше прийнятого законодавства.
«Я щиро сподіваюся, що на додаток до закону про кримінальну відповідальність, ухваленого на цій сесії, цей законопроект про цивільну відповідальність забезпечить сильний додатковий захист життя ненароджених дітей в Оклахомі», – сказав Стірман.
 
Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial