Чи можна співати дитині молитви замість колискової?

Чи можна співати дитині молитви замість колискової?

Коли я вкладаю дворічну дитину спати, то співаю йому “Богодице Діво, радуйся”, “Символ віри” чи не є це кощунством? Чи не грішу я цим, що співаю молитви замість колискової?

Відповідь:

 — Ви не тільки не чините гріха, Ви робите добре, бо (прошу почути і правильно зрозуміти цю фразу): «Людина більше знає, ніж розуміє!» Орган знання – це серце. Орган розуміння – це, умовно кажучи, мозок. (Якщо ми погодимося з цим, є підозра, що це не зовсім так, але обробка інформації відбувається у голові). Якщо голова вірить, а серце не вірить – значить, немає віри. А якщо серце вірить, а голова щось не розуміє – значить віра є.

Наспівуючи дитині молитву замість колискової, ви, власне кажучи, транслюєте їй свою віру, віру Церкви в її душу. Вона ще нічого не може усвідомити, не може попрацювати із цією інформацією. Але душа її живе – і вона вбирає подане.

Тому це робити не тільки можна. Я сказав би, це – потрібно. Якщо хочемо, щоб діти виросли віруючими.

Візьмемо приклад від євреїв. Вони вважають, що дитині в утробі ще ангел прочитує всю Тору, не поспішаючи. І вона її навіть запам’ятовує. Але коли дитина народжується, ангел б’є дитину по вустах, і вона все забуває. Однак, коли вона починає вивчати Тору, то все згадує. Це як Платонівська ідея – про знання, як про спогад. Це хороша ідея.

Коли народжується дитина у мусульман, то їй потрібно у праве вухо вимовити «Шахаду» – сповідання віри (не знаю, як у дівчаток, але у хлопчиків – точно), маючи на увазі, що вона нічого не зрозуміє і не запам’ятає, але у вуха –  увійде і в серце – зануриться.

Так вони роблять. І ми повинні орбити так. Ми повинні співати дитині на вухо «Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть поправив». Ми маємо співати саме те, що Ви співаєте. Це похвально і має лише вітатися. (Я думаю, що вона й засипати буде не тільки не гірше, а може, навіть, і краще під святі тексти, а не просто під «Ай люлі, люлі, люлі, прилетіли гулі!»

Я цілком на вашому боці й думаю, що іншим матерям було б непогано це почути. І, як і Ви, разом із дитиною на руках та молитися.

 Протоієрей Андрій Ткачов

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial