Якщо дитина все одно не слухається?

Якщо дитина все одно не слухається?

Чи може взагалі таке бути, що батьки дотримуться правил, а дитина все одно не слухається?

– На жаль, може. Нервові діти, яких зараз досить багато, вирізняються імпульсивністю, дратівливістю. Підвищена тривожність у них обертається спалахами агресії, вони погано переносять стресові ситуації, можуть впасти через них у стан некерованості. Діти, які народилися з асфіксією, за моїми спостереженнями, завжди більш нервові, уперті, часто схильні до істерики. Звичайно, погано керовані гіперактивні діти, багато дітей із затримками розвитку, з проявами аутизму, діти, які пережили якусь психічну травму.

Буває так звана «протестна поведінка», причина якої коріниться в тому, що в дитинстві, коли ще встановлюється система «мати – дитя», між мамою та дитиною не існувало повного порозуміння.

Відомий дитячий психіатр проф. Козловська Г. В. свідчить про те, що дуже багато у вигляді та манерах сучасних матерів суперечить традиційному образу материнства. Мати одягається в чоловічий одяг, коротко пострижена, пахне не молоком, а парфумами, не співає колискових, поводить себе з дитиною нервово, напружено, дратівливо чи байдуже, доглядаючи її чисто фізично, але емоційно не включаючись.

Все це йде в розріз із генетично закладеними уявленнями немовляти про те, якою має бути мама, викликає відторгнення, протест. А оскільки все це відбувається на несвідомому рівні, причому в ранньому віці, то відбиток дефектної моделі поведінки буває дуже міцним і згодом вона відтворюється автоматично.

А буває й просто свавільний характер, (який, до речі, нерідко дістається дитині у спадок від матері з батьком або якихось далеких родичів). Потурати непослуху, звичайно, не слід, але треба враховувати «обтяжливі обставини», розуміючи, що до таких дітей потрібен особливий підхід. У кожному разі свій. Який саме – краще порадитися зі спеціалістом.

Т. Шишова

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial