Віряни Української Православної Церкви продовжують допомагати співвітчизникам

Віряни Української Православної Церкви продовжують допомагати співвітчизникам

Своєю працею, пожертвами та сердечною молитвою продовжують допомагати співвітчизникам віруючі Української Православної Церкви. Єпархії, парафії, монастирі, молодіжні об’єднання та благодійні фонди формують і направляють до зони військових дій гуманітарні вантажі, закуповують медикаменти для лікарень, діляться необхідним із тими, хто потребує постійної чи тимчасової допомоги та підтримки.

Препарати для очищення та дезінфекції води, продукти харчування, медикаменти та перев’язувальні матеріали, бронежилети, амуніцію, маскувальні сітки, паливо і навіть автомобілі передають духовенство та віряни військовослужбовцям іа членам територіальної оборони.

Так, громада Академічного храму КДАіС купила й відправила військовим позашляховик. Ще два автомобілі придбано для прикордонників та військовослужбовців за фінансової участі вірних Мукачівської єпархії. Приєдналися до купівлі позашляховика й парафіяни Успенського храму с. Осикова Житомирської єпархії, а громада Хрестовоздвиженського храму с. Велика П’ятигірка придбала для військових набір інструментів для ремонту автомобілів.

Спільними зусиллями віруючих з Осикова, Великої П’ятигірки та с. Гальчин для потреб військових зібрано понад 31 тис. гривень. Православні християни допомагають військовим і теробороні продуктами харчування, забезпечують блокпости гарячою їжею та необхідними речами (придбали бензиновий генератор, перерахували кошти для забезпечення паливом, закупили масло та борошно, направили гроші на амуніцію).

Стараннями настоятельниці Анастасії (Алфімової), сестер і парафіян Покровського жіночого монастиря м. Кривий Ріг від Криворізької єпархії на передову передані продукти та медикаменти, засоби військового спорядження, ноші, маскувальні сітки, надано допомогу з ремонтом автомобілів, що знаходяться у власності ЗСУ.

Силами духовенства та парафіян храму Собору Одеських святих с. Мирне Одеської єпархії для потреб ЗСУ передані бронежилет, каска, тактичний рюкзак і провіант. На пожертви громади Миколаївського собору м. Бердичів Житомирської єпархії придбано швейцарську кевларову каску 3-го класу захисту.

Парафіянки храму в ім’я мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії при 9-й Запорізькій міськлікарні Запорізької єпархії власноруч пошили 1000 подушок для солдатів і біженців.

Готові страви, продукти та випічку, а також маскувальні сітки відправили до зони бойових дій віруючі Михайлівської парафії с. Зоря та Георгіївської парафії м. Здолбунів Рівненської єпархії.

З ініціативи громади храму великомучениці Параскеви с. Ратнів Волинської єпархії куплено та підготовлено бус для медичного взводу.

Благовіщенський храм м. Кропивницький Кіровоградської єпархії зібрав 102 тисячі гривень на лікування поранених.

Києво-Печерська Лавра передала медпрепарати у відділення екстреної медичної допомоги м. Харків, а також до лікарень і госпіталів Києва. Керівництво медустанов письмово подякувало братії за допомогу опіковим та онкологічним хворим.

Соцвідділ Лаври також доставив медикаменти до Мохнатинської амбулаторії Чернігівського району Чернігівської області. Партію ліків передано до храмового комплексу Різдва Христового на Березняках м. Київ (частину препаратів передадуть нужденним, іншу направлять до хоспісів і лікарень).

Завдяки підтримці й співпраці віруючих України та Європи, Мукачівська єпархія доставила до Ужгородського центру соцобслуговування підлокітні милиці. Частину медичної допомоги передано до лікарні №12 м. Київ.

Благодійний фонд «Фавор» привіз до Чернігівської центральної районної лікарні ліки, памперси та засоби особистої гігієни, а також продукти харчування.

Гуманітарний центр Полтавської єпархії передав ліки, товари медичного призначення та медпрепарати до нейрохірургічного відділення Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфасовського.

Продукти, ліки, засоби гігієни для дорослих і немовлят, предмети першої необхідності для кращої організації побуту, корми для тварин – усе це й багато іншого віруючі передають у регіони, що найбільше постраждали від військових дій.

Так, столичні парафії за декілька тижнів зібрали 18 тонн вантажу для мешканців Чернігівщини. Допомогу розподілять між храмами Чернігівської єпархії, де її отримають нужденні та багатодітні сім’ї.

Свято-Троїцька парафія Київської єпархії роздала у квітні близько 4 тонн картоплі та понад 1000 продуктових наборів багатодітним сім’ям, вимушеним переселенцям, ветеранам праці.

Ліки, продукти та рулони плівки для вікон і дверей, вибитих обстрілами, допомогли придбати жителям с. Шевченкове Миколаївської області волонтери Рівненської єпархії.

Молодь Мукачівської єпархії доставила 4 тонни гуманітарного вантажу мешканцям Гостомеля та сіл Бучанського району Київської області.

Керуючий Вінницькою єпархією особисто привіз мешканцям с. Озеро Бородянського району Київської області засоби гігієни, одяг та продукти харчування від Міжнародного благодійного Українсько-німецького гуманітарного фонду.

Храми Севастопольського благочиння Сімферопольської єпархії зібрали понад 6 тонн допомоги. Віруючі привезли до Мелітополя коробки з ліками для парафіян декількох храмів, мешканцям Маріуполя роздали продуктові пайки, памперси, дитяче харчування, медикаменти, свічки.

Щодня приходять на допомогу харків’янам, які проживають у найбільш постраждалих від військових дій районах, духовенство та віряни Харківської єпархії. Продукти, засоби гігієни та ліки передають до лікарень, роздають на парафіях та у дворах, доставляють у метро, де люди ховаються від обстрілів.

Парафії та обителі по всій країні продовжують годування бездомних і незаможних громадян.

Так, Благовіщенський храм м. Кропивницької Кіровоградської єпархії видав нужденним і переселенцям близько 5100 обідів і близько 50 продуктових наборів. Парафіяни храму Володимирської ікони Божої Матері Одеської єпархії щодня роздають гарячі обіди малозабезпеченим та пацієнтам обласної психіатричної лікарні №2.

Товариство Милосердя святителя Луки Кримського у м. Дніпро Дніпропетровської єпархії опікується Будинком працелюбності на 40 осіб постійних мешканців, допомагає важким хворим і знедоленим людям, які не мають пенсій та родинних зв’язків.

Громада Вознесенського храму на Деміївці та молодіжний волонтерський рух «Парасолька» відправили до постраждалих від війни міст 65 тонн картоплі: 26 т отримав Харків, по 18 т – Київ та Дніпро, 3 т – Лисичанськ. У столиці розподілені також крупа, борошно, олія й тушонка. Гарячі обіди отримали 19 500 киян, роздано ліків та засобів гігієни на 21 тисячу гривень.

У межах співпраці з харківським фондом «За життя» парафія на Деміївці закуповує продукти, ліки та відправляє до Харкова, де місцеві волонтери розвозять їх по лікарнях та в небезпечні райони міста. На потреби 80 малюків у Харків передано багато дитячого харчування та засобів догляду.

Для координації взаємодопомоги представники Української Православної Церкви створили проект «Платформа милосердя». Його завдання – об’єднати волонтерів, активістів й усіх небайдужих людей, які хотіли б брати участь у справах милосердя: допомоги медичним установам, інвалідам, безхатченкам та всім нужденним. Приєднатися до благодійного проекту можна у Facebook, Instagram і Telegram.

Синодальний відділ Української Православної Церкви із соціально-гуманітарних питань на початку війни створив спільноти у Viber: «Допоможіть» (для розміщення прохань про допомогу) та «Допомагаю» (для пропозицій своєї допомоги іншим).

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial