Взагалі нормально приходити до церкви, щоб вирішити свої проблеми?

Взагалі нормально приходити до церкви, щоб вирішити свої проблеми?

Ходжу регулярно у храм, беру участь у обрядах і постійно молюся за вирішення своїх проблем. Але немає почуття радості, благодаті та й допомоги в тому, про що прошу, не отримую. Що я роблю не так? Наскільки взагалі нормально приходити до Церкви, щоби вирішити свої проблеми? Чи немає тут протиріччя з найвищою метою — спасінням?

Ні, суперечностей тут ніяких немає, та й приходити до Бога за вирішенням своїх проблем не лише можна, а й треба. Господь прямо закликає: Прийдіть до Мене всі обтяжені та зморені, і Я заспокою вас (Мф. 11:28–30). Для віруючих цей спокій у перебуванні з Христом вже тут, у земному житті. Для цього потрібно докласти зусиль: бути з Христом – значить жити за Його заповідями, шукати спасіння. Це все непросто, тому про все по порядку.

На початковому етапі багато хто з нас дійсно приходить до Бога, тільки коли щось трапляється і  коли потрібна допомога. Причому так було за всіх часів. Так, першими і найвірнішими учнями Христа стали не ті, хто чекав чудес, а хто задумався про покаяння, про зміну життя. Багато хто пішов за Христом не тому, що шукав вічного життя та спасіння душі, але тому, що зцілився або їв хліб і наситився (Ін 6:26) (йдеться про чудо примноження хлібів, коли Іісус нагодував п’ять тисяч чоловік п’ятьма хлібами).

Але Господь не засуджує нас за неміч: ці чудеса теж є сходинкою для створення стосунків із Богом на шляху до головної мети — спасіння. Важливо тут не плутати цілі та завдання. Найпоширеніша помилка в тому, що людина ставить собі вирішення своїх земних проблем як мету, а не завдання.

Те саме стосується й участі в церковних обрядах: часто люди сприймають молитву та Причастя як обов’язкову умову для того, щоб Господь їм допоміг. Їх вони ставлятьь завданнями, а не цілями. Однак, якщо ви прийдете в храм і здійсните “ритуал” без щирої віри, ваші земні проблеми не вирішаться. Адже часто буває, що до мощей приклався, іконку поцілував, можливо, навіть посповідався та причастився, а зцілення не отримав. Чому це так?

Щоб отримати те, що просимо, не обов’язково слідувати певному набору правил. Головне – бути в живому спілкуванні з Богом, а не механічно вичитувати акафіст. Ви можете просто щиро помолитися, і Господь почує вас.

І водночас потрібно вдаватися до обрядів, також пам’ятаючи, що це не символічні “ритуали” — це способи саме живого спілкування, єднання з Богом, які Він Сам нам подарував: деякі в роки Свого земного життя, а деякі — Духом Святим через апостолів. Вони, як і весь богослужбовий лад, — це та “протоптана стежина”, якою у спілкуванні з Богом пройшли до нас у Царство Небесне тисячі й тисячі святих.

Ієрей Стахій Колотвін

 

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial