Що таке канонічна Церква?

Що таке канонічна Церква?

Я в Церкві лише 2 роки і весь цей час часто чую: канонічна Церква, не канонічна Церква. Що, власне, таке канонічна Церква, і чому це так важливо? Ярослав Донець.

Відповідає секретар Синодальної Літургічної Комісії УПЦ протоієрей Димитрій Гарчук:

– Канонічною є Церква, в якій зберігається апостольська спадкоємність і канонічний (кано́н др.-грец. κανών – правило, виска, зразок, лінійка) порядок.

У кожній державі є закони, порушення яких спричиняє покарання. Так само і в Церкві є закони, які називають канонами. За ними повинні жити члени церковного суспільства. У церковному законі йдеться також і про людей, які самочинно виступають проти встановлених правил: вони підлягають різним покаранням.

Канонічна Церква – це Церква, яка має визначені канонами (правилами) Церкви будову і статус. Церковні канони наказують: очолити громаду віруючих може лише єпископ, а висвятити його можуть лише кілька інших єпископів, яких до цього висвятили інші тощо. Цей ланцюжок простягається до дванадцяти апостолів, які прийняли дари священства в день П’ятидесятниці. Без єпископів і священників звершення церковних таїнств неможливе. Те саме стосується єпископів і священників, які прийняли сан поза канонічною Церквою або відпали від неї – благодатне звершення ними таїнств неможливе. А це означає, що поза канонічною Церквою неможливе і справжнє перетворення людини, заради чого, власне, існує Церква. Крім того, Церква є Тілом Христовим. «Ви тіло Христове, а окремо члени» (1 Кор. 12:27).

Отже, канонічною є Церква, в якій зберігається апостольська спадкоємність та канонічний порядок. Такою Церквою в Україні є Українська Православна Церква під омофором свого законно висвяченого Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial