Сімейне щастя

Сімейне щастя

У жодній, навіть дуже щасливій, сім’ї пристрасть і закоханість вічно бути не можуть. Все це має перейти в рівне, спокійне, радісне душевне почуття взаємної прихильності, любові та сімейної єдності. Та й втомитися можна від бурхливих емоцій.

На мою думку, велике проявляється в малому, і для мене особисто щастя завжди складається з якихось звичайних, повсякденних приємних дрібниць.

Якщо не вміти бачити їх у кожному дні, то й велику радісну подію можна не помітити. Щастя – це коли знаходиш ранком записку від дружини з проханням купити продукти, а наприкінці – приписка: «Я тебе люблю».

Або коли, виходячи з дому, прощаєшся з дитиною, хрестиш її, і вона теж у відповідь «благословляє» тебе своєю маленькою ручкою.

Або коли купуєш дружині якусь дрібницю – не на честь свята, а просто так – і бачиш у її очах щиру радість та вдячність – отже, вгодив.

Щастя – це і нова скатертина на столі, й простий, але смачний обід, і чашка гарячого чаю, подана дбайливою рукою, коли втомлений приходиш з роботи, і похід за грибами всією сім’єю… Та ще багато всього. Щодень дає щось нове.
Псалмоспівець Давид каже: «Цей день створив Господь: зрадіємо та звеселімося в ньому» (Пс. 117: 24).

Бог дав день, дав їжу, дав сім’ю, отже, вже є привід для радості та щастя. Тільки треба вміти розгледіти їх у кожному дні.
Що ж до проблем, спокус і скорбот, то вони, на жаль, не оминуть жодну, навіть найблагополучнішу, сім’ю. Просто у щасливій сім’ї правильно ставляться до скорбот. І вони не руйнують сім’ю, а лише роблять її міцнішою, дружнішою.

Священник Павло Гумеров

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial